У своїй відповіді український президент нагадав, що постанову про виплату премій військовим затвердили 28 лютого 2022 року.

Дивіться також Прикордонникам суттєво підняли зарплати

Президент підкреслив, що саме на Кабмін покладено завдання та повноваження щодо:

  • забезпечення обороноздатності України,
  • проведення бюджетної та фінансової політики,
  • а також забезпечення соціальних і правових гарантій військовослужбовців.

Згадані виплати напряму залежатимуть від районів перебування військовослужбовців, складності та специфіки бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують,
– заявив Зеленський.

Президент також звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням комплексно опрацювати це питання, звернувши особливу увагу на забезпечення належного соцзахисту військових і дотримання принципів справедливості щодо стимулювання військових, які безпосередньо беруть участь у бойових діях.

Кабмін повинен проінформувати автора петиції про результати розгляду цього питання.

Раніше українці виступили за те, щоб зарплати українським військовим підвищили шляхом надбавок народним депутатам. Петиція набрала навіть більше за необхідну кількість голосів. Головна вимога петиції – підняти заробітну плату військовослужбовцям ЗСУ. Тим, хто має отримувати 30 тисяч гривень підвищити до 50 тисяч гривень. А тим, хто отримує 100 тисяч гривень – до 150 тисяч гривень.

Скільки складає зарплата військових

Розмір грошового забезпечення залежить від участі військовослужбовця у бойових діях, оскільки керівник військової частини повинен обов'язково надати повний перелік виконаних бойових розпоряджень. До 100 000 гривень за місяць отримують службовці, які беруть безпосередню участь в бойових діях або здійснюють заходи із забезпечення національної безпеки та оборони. Точну суму пропорційно вираховують залежно від кількості днів.

100 000 гривень також призначають особам рядового і начальницького складу територіальних воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби. 30 000 гривень виплачують іншим військовим, починаючи з дня прийняття на службу до дня виключення зі списку особового складу військової частини (внаслідок звільнення).