Відповідну заяву президент зробив під час звернення до українців. Це трапилось ввечері 7 липня – на 134 день повномасштабної війни, яку росія почала проти України.
Читайте також Завтра дуже змістовний день, буде багато новин: головне зі звернення Зеленського за 7 липня
Зеленський прокоментував відставку Джонсона
Володимир Зеленський зауважив, що британська тема стала головною 7 липня, адже Борис Джонсон вирішив залишити посаду прем'єра Великої Британії.
Президент України пригадав, що у цей день спілкувався з Борисом Джонсоном та подякував за підтримку, яку Україна отримувала від першого дня російського терору. Зеленський пояснив, що мовиться передусім про:
- зброю – комплекси протиповітряної оборони "Стінгер", протитанкові системи NLAW, а ще – артилерію, боєприпаси, броньовані машини та багато-багато всього іншого;
- вагому політичну підтримку;
- сильні санкції проти росії;
- фінансову допомогу нашій державі – лише на потреби безпеки й оборони від 24 лютого виділено понад 2 мільярди фунтів.
Роль Британії у захисті свободи справді глобальна. І хоча це відображення позиції британського суспільства, все ж таки лідерство й харизма керівника держави завжди мають особливе значення,
– зауважив Зеленський.
Додав, що це особливо відчутно в такий час – час повномасштабної антиєвропейської війни росії, яка розпочала наступ на Європу саме з нашої держави.
Україна будує відносини з Британією
Володимир Зеленський закликав не забувати, що відносини ми будуємо між державами.
Підтримка Великою Британією України не має змінитися, хоч би що відбувалося в лондонських владних колах, – і Борис, і всі наші друзі у Сполученому Королівстві запевнили мене в цьому,
– сказав Зеленський.
Він додав, що 7 липня у Києві зустрівся з представниками Конгресу США – сенаторами Ліндсі Гремом і Річардом Блюменталем – авторами резолюції, яка закликає Державний департамент визнати росію державою-спонсором тероризму.
"Подякував їм за цю активність і сподіваюся, що вона буде доведена до результату", – пояснив президент.
Коротко про відставку Бориса Джонсона
- Консерватори, партію яких досі очолював Борис Джонсон, пояснювали, що втратили віру в прем'єра після того, як дізнались про вечірку з його участю під час пандемії у травні 2020 року.
- Згодом почали надходити офіційні листи до парламенту з проханням провести вотум довіри для Джонсона.
- Вже 7 червня у Лондоні він відбувся. Проте тоді більшість, тобто 211 депутатів підтримали британського прем'єр-міністра Бориса Джонсона й висловили йому вотум довіри.
- Та вже 6 липня стало відомо, що щонайменше 38 чиновників залишили уряд Бориса Джонсона. Прем'єра також закликали покинути пост, та він відмовився.
- Вже 7 липня ЗМІ написали про можливу відставку прем'єра Великої Британії. Згодом у зверненні Борис Джонсон заявив, що йде у відставку з посади прем'єра і голови Консервативної партії. Проте ще буде виконувати свої обов'язки до обрання нового лідера.
Читайте також Ми продовжимо боротися за вас, – Джонсон звернувся до українців під час заяви про відставку
Дивіться також – звернення Зеленського за 7 липня: відео