На його думку, в угоді є все, крім вільної торгівлі, адже вільна торгівля означає відсутність мит на експорт, імпорт, кількісних та інших обмежень.

"Невже газ став позицією вільної торгівлі? Та ні, енергетичні ресурси вилучені з цього режиму! Російські підприємства купуватимуть газ за однією ціною, а українські – у кілька разів вищою", - пояснює екс-міністр, при цьому наголошуючи, що за таких умов важко конкурувати.

"Угода про вільну торгівлю при енергетичних вилученнях в інтересах однієї країни є нонсенсом", - стверджує Пинзеник.

Економіст також звертає увагу, що з повідомлень ЗМІ вже відомо, про деякі вилучення щодо імпорту з України, зокрема, цукру. "Оприлюднення текстів угод може показати й інші сюрпризи", - каже колишній міністр фінансів України.

За словами Віктора Пинзеника, підписана угода не погіршує для країни вже наявних умов, бо подібних угод про вільну торгівлю підписано вже багато як на двохсторонній, так і багатосторонній основі.

Відзначимо, що глава українського уряду Микола Азаров стверджує, що після ратифікації угоди про ЗВТ Співдружності Україна отримає додатково 2,2% зростання ВВП щороку.