Про це розповів адвокат Микола Полозов, який координує роботу команди адвокатів полонених українських моряків, повідомляє "Укрінформ".

24 канал повідомляв, що станом на 27 грудня всі 24 незаконно захоплені Росією в Азовському морі українські моряки заявили слідству РФ, що є військовополоненими.

Читайте також: З деким були "камерні" розмови: ексклюзивні коментарі батька полоненого моряка

Таким чином, первинне завдання команди адвокатів на цей момент вирішене. І це допоможе в подальшій боротьбі за їхнє (українських моряків) звільнення,
– сказав Полозов.

Адвокат нагадав, що відразу ж після взяття в полон українських моряків влада РФ намагалася розділити їх, не дати доступу незалежним адвокатам, підсунути своїх адвокатів, які давали б сумнівні поради. Таким чином РФ домагалась, щоб українські моряки визнали провину, зізналися у нібито кримінальному злочині.

В таких умовах, за словами Полозова, втрачали будь-який сенс політичні переговори про звільнення моряків, апеляції до 3-ї Женевської конвенції (щодо поводження з військовополоненими).

За словами адвоката, те, що всі українські моряки назвали себе військовополоненими, призводить до того, що цю справу тепер слід розглядати у відповідності з нормами міжнародного права. А це у свою чергу "позбавляє люфту" деяких європейських політиків, які будуть змушені визнати, що в керченському інциденті саме Росія порушила норми міжнародного права, вперше за роки гібридної війни прямо відкривши вогонь по українських військових, і захопивши в полон українських військовослужбовців.

Читайте також: "Хочеться, щоб про нас пам'ятали": наймолодший полонений моряк написав лист із СІЗО

У цих умовах простіше буде консолідувати позицію міжнародної спільноти. І тут, так само, як і в попередніх політично мотивованих справах, діє закономірність. Що скоординованішим і сильнішим буде тиск на Кремль, то більшими будуть шанси на звільнення українських моряків,
– запевнив Полозов.

Як українські моряки потрапили в російський полон? 25 листопада у Керченській протоці російський прикордонний корабель протаранив рейдовий буксир українських військових. Відомо, що 2 українських військових малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир переходили планово та відповідно до міжнародних норм з порту Одеси до порту в Маріуполі.

Проте в Росії заявили, що українські військові кораблі нібито неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і продовжили рух до Керченської протоки.

Група українських кораблів продовжила свій шлях до Маріуполя. Проте під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських військових моряків зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО.