Як повідомляє 24 канал, деякі експерти вважають, що створюючи таку адміністративну одиницю, українська влада йде на перші поступки Угорщині. Адже територія району збігається з межами компактного проживання етнічних угорців.

Читайте також Зеленський оголосив фінішну пряму в реформі децентралізації: що це означає

Крім цього, Угорщина системно просуває ідею створення на Закарпатті національно-культурної, а також і політичної автономії для закарпатських угорців.

Тим часом видання "Закарпаття онлайн" пише, що на Закарпатті почали збирати підписи під звернення проти створення окремого угорського району з центром у Берегові.

Це може призвести до виникнення поетапного роздмухування антиукраїнської політики щодо розколу та поділу української держави у майбутньому,
– мовиться в заяві.

Наразі заява відкрита для підписання. Її ініцювали представники таких організацій:

  • Віктор Бедь – голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у 20 столітті, голова проводу Закарпатського національно-патріотичного об’єднання "Україна Соборна", народний депутат України першого скликання.
  • Маріан Токар – голова громадської організації "Агенція досліджень регіонального соціуму "Карпатія";
  • Антоніна Вчорашня – відповідальний секретар Християнсько-народної спілки Закарпаття.
  • Віктор Понзель – голова громадської організації "Молодь Закарпаття".

Дивіться сюжет 24 каналу: відео

Думка політичного експерта

Політичний експерт з децентралізації Олександр Солонтай відзначив, що Закарпатська область складається з 13 районів та 5 міст обласного підпорядкування. Це Ужгород, Мукачево, Берегово, Чоп, Хуст.

Він пояснив, що уряд пропонує ліквідувати самостійність кожного з міст з точки зору входження в райони. Тобто, мовиться про те, щоб 13 районів Закарпатської області укрупнити між собою. І кожне з 5 міст включити у склад якогось з районів.

закарпаття райони
Карта районів Закарпатської області / Фото "Закарпаття онлайн"

За його словами, замість того, щоб над головами і депутатами міст ліквідувати президентську вертикаль адміністрацій і дати можливість повноцінно реалізуватися місцевому самоврядуванню, ідея уряду полягає в тому, щоб над всіма містами України утворити додаткову райдержадміністрацію, районну раду.

Коли ми вже допустили перший абсурд, що взяти міста обласного значення, незалежні території, а також ОТГ, які тільки сформувалися, завернути їх район. То питання, як їх поділяють – вторинне,
– зауважив Олександр Солонтай.

На його думку, влада, прикриваючись децентралізацією, хоче зробити встановлення централізації і вертикалі. Політичний експерт також наголосив, що замість того, щоб підтягнути всі ОТГ до рівня міст обласного значення, в Україні вирішили навпаки 180 міст обласного значення, де проживає 60% населення, опустити на рівень об'єднаних територіальних громад.

Довідка. Нещодавно Болгарія висловила претензії до України щодо адміністративно-територіального поділу Одеської області. Зокрема, на Одещині планують створити 5 об'єднаних територіальних громад: Болградську міську та 4 сільські. На думку Болгарії, це вдарить по правах болгарської меншини.

Пояснення політичного експерта Олександра Солонтая: відео