Однак окупанти сподіваються, що ситуація зміниться. Про це повідомив "віцепрем’єр" незаконного уряду українського півострова Андрій Рюмшин, пише видання "Крим.Реалії".

Що відбувається: Через осінню посуху в окупованому Криму помирають річки: прісна вода зникає навіть у колодязях

Він переконує, що до березня обмежень у подачі води для населення не планується.

Ми сьогодні маємо запаси до березня. Але у нас опади підуть у листопаді-грудні, плюс снігові січень і лютий,
– переконує представник окупаційної влади.

Раніше в Кримському гідрометцентрі повідомили, що тепла осінь з мінімальними опадами призвела до посухи і пересихання головних річок, які живлять водосховища природного стоку півострова.

Наскільки серйозні у Криму проблеми з водою?

  • Україна забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через 400-кілометровий Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії у 2014 році постачання припинили.
  • Влітку 2018 року Крим накрила сильна засуха. Тоді пересохла одна з найбільших річок півострова – Біюк-Карасу. Її русло повністю висохло поблизу села Карасівка вище Білогірського водосховища.
  • Українська влада зауважує, що екологічний стан в окупованому Росією Криму є катастрофічним. Більша частина півострова знищена посухою через нестачу води.
  • Раніше підземні води Криму поповнювала прісна вода із материкової України, не даючи їм стати солоними.
  • Нині ж засолені ґрунти стали неродючими. За однією із версій, саме використання солоної води призвело до екологічної катастрофи на заводі олігарха Фірташа в Армянську.

Женевська конвенція 1949 визначає, що всі питання забезпечення життєдіяльності населення або окупованої території покладаються на країну-окупанта. Законодавство України та міжнародне право визнають Росію як країну-окупанта.