Паск'є на відкритті осінньої сесії 30 вересня зауважило, що ПАРЄ важливо мати діалог з Україною, пише "Укрінформ".

Важливо: Сесія ПАРЄ без України і з Росією: що робитиме нова українська делегація

Діалог і співробітництво з українською делегацією є особливо важливим для мене і для усіх нас. Адже Україна є країною-членом нашої організації. Україна може розраховувати на нашу повну підтримку. У зв'язку з цим я розчарована, що український парламент не подав повноваження своєї нової делегації до відкриття цієї сесії,
– заявила президентка ПАРЄ.

Вона сподівається, що Україна все ж подасть повноваження своєї нової делегації якнайшвидше.

Коментуючи повернення делегації РФ, політикиня заявила, що Рада Європи не є місцем для геополітичної боротьби, а механізмом захисту прав усіх учасників цієї міжнародної організації. Тому, Асамблея буде продовжувати роботу спільно з колегами з Росії "на засадах відкритого і чесного діалогу".

Важливо! З 30 вересня до 4 жовтня у Страсбурзі проходить осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. Новий склад української делегації не буде брати участі у сесії через повернення російської делегації до Асамблеї.

Хто все ж поїхав з України на сесію ПАРЄ?Попри те, що Україна офіційно відмовилася від участі в найближчих засіданнях Асамблеї, туди все ж приїхала голова нової делегації, народна обраниця від "Слуги народу" Єлизавета Ясько з неофіційним візитом. Вона наголошує, що спілкуватись із російськими дипломатами вміє, а Росію ігнорувати не можна.

Окрім того, у ПАРЄ може потрапити ще одна нардепка Верховної Ради. Так, проросійська партія "Опозиційна платформа – За життя" делегувала свою представницю Юлію Льовочкіну для участі в роботі сесії ПАРЄ.

Хто голосував за повернення Росії до складу ПАРЄ
Хто голосував за повернення Росії до складу ПАРЄ / інфографіка 24 каналу