Про це в ефірі 24 Каналу відзначив політолог Ігор Рейтерович. Він підкреслив, що жодного снарядного голоду в російських найманців немає.
Дивіться також Не снаряди потрібні: в ISW припустили, для чого насправді Кадиров і Пригожин розігрували сценку
Єдиний ресурс – найманці
Рейтерович пояснив, найманці і ПВК – єдиний ресурс Пригожина, без якого він нічого з себе не представлятиме в сучасних політичних іграх в Росії. Там треба мати або інформаційний, або фінансовий вплив, або ось такі приватні компанії.
Ці заяви – елемент політичної гри і бажання зберегти свій ресурс на майбутнє, коли почнеться розподіл, щоб Пригожин міг запропонувати свої послуги тій групі, яка боротиметься за владу. З іншого боку – спроба привернути до себе увагу і попіаритися. Бо є певна категорія росіян, якій подобається романтика в'язниць і його сленг. Він це експлуатує,
– проаналізував політолог.
Ігор Рейтерович про політику Пригожина і його заяви: дивитись відео
Протистояння продовжиться
Разом з тим продовжиться протистояння вагнерівців та російського Мінооборони. Різкі заяви Пригожина на їхню адресу лунатимуть й надалі, оскільки це йому ніхто не забороняє робити. В тому числі й сам Путін.
"Путіну подобається внутрішня видова боротьба. Бо він вважає, що це допомагає збільшити ефективність. Але вона є нульовою, та Путіна це не хвилює. Крім того, коли вони спільно чубляться, в них немає часу десь зустрітися і домовитися про якісь спільні дії. В тому числі в контексті політичних історій щодо переділу влади і гіпотетичного усунення Путіна", – припустив політолог.
Заява Пригожина: основні новини
- Днями Пригожин заявив, що виведе своїх найманців з Бахмута 10 травня. Все через так званий "снарядний голод". Він різко звернувся до Шойгу та Герасимова, аби ті надали йому боєприпаси.
- Росіяни не схвалили рішення ватажка вагнерівців і вибухнули люттю в мережі.
- Згодом Пригожин змінив свою риторику щодо Бахмута, мовляв місто не має стратегічного значення для Росії. Також, ймовірно, що вагнерівці отримали боєприпаси.