Громадська організація працює вже близько 10 років, але саме з початку повномасштабної війни їхня діяльність суттєво змінилася. Про це розповіла кореспондентка 24 Каналу з Харкова Анна Черненко, додавши, що тварин рятують з Харківщини, Донеччини, Сумщини, Херсонщини.
Дивіться також Росіяни окупували Кислівку, Очеретине та Новокалинове: як змінилася лінія фронту за тиждень
Як функціонує притулок
Зараз у ньому живе близько 200 котів. При організації також є клініка, в якій тваринкам надають першу допомогу, дуже часто це операції для котиків і собак.
Загалом таких ініціатив доволі багато і в Харкові, і в Харківській області, але тут волонтери зробили дуже цікаву річ – просто в укритті вони облаштували кілька кімнат, куди люди можуть прийти та певний час перебувати з котами, допомагаючи їм соціалізуватися.
Тваринкам дуже потрібна ця допомога, бо всі вони домашні. Зараз їм найбільше не вистачає спілкування з людьми,
– додала Анна Черненко.
Біля притулку також відкрили "Котокафе", а крім цього планується ще одна цікава ініціатива – поставити диван, щоб люди могли приходити на "сон з котом".
Як допомогти волонтерам
Підтримати ініціативи громадської організації можна не тільки фінансово, але й просто своєю присутністю. Волонтери наголошують, що не обов'язково брати кішку чи собаку додому, достатньо буде прийти та погратися з ними.
Також варто зауважити, що більшість котів мають певні поранення, є котики, яких вибуховою хвилею під час обстрілу викинуло з домівок, хтось втратив своїх попередніх господарів.
Рія приїхала до нас з Авдіївки. Там досі залишається жінка, яка дбала про тварин у місті. Рія була її улюбленецею, але після одного з прильотів вона була поранена, їй знадобилася медична допомога, тому жінка була змушена її віддати, хоч дуже цього не хотіла,
– розповіла представниця ГО "Порятунок тварин Харків" Ярина Вінтонюк.
Більшість тварин, які перебувають у притулку, чекають на нову сім'ю, адже колись вони її мали, але втратили. Тому зараз потребують максимально домашніх умов. Волонтери намагалися їх створити, тож у притулку розмістили диванчики, а двері завжди відкриті для відвідувачів.
Ми зрозуміли, що не зможемо без відвідувачів, бо 90% врятованих тварин раніше мали сім'ю і дім, у них був контакт з людиною, для них це гостра потреба. Потім ми поміркували та вирішили, що це може бути взаємна терапія як для котиків, так і для людей,
– зауважила Ярина Вінтонюк.
Зараз центр відвідують приблизно 100 – 200 людей на місяць, але волонтери запрошують приходити всіх харків'ян і гостей міста. Тут вони зможуть перечекати тривогу, адже приміщення є в бомбосховищі, а крім цього допомогти тваринкам, граючись з ними.
Росія обстріляла Харків у Великдень
- Російські загарбники щодня обстрілюють Харків та область з різних видів зброї. На жаль, винятком не стало й найбільше свято всіх християн – Великдень. Цього дня окупанти скинули на місто 3 керовані авіабомби, понад 20 людей поранені. Приватні будинки у самому центрі Харкова зруйновані вщент.
- Під час обстрілу ворог зруйнував будинок ректора Харківського національного університету імені Каразіна Тетяни Кагановської. Цю інформацію жінка підтвердила у соцмережах. Відомо, що у помешканні суттєво пошкоджений фасад, вибиті вікна, але, на щастя, в момент удару вдома нікого не було.
- Один з боєприпасів, який випустив ворог, влучив у приватний будинок, інший – між двома чотириповерхівками. Росіяни вдарили планерними боєприпасами – КПАБ Д-30. Вибухова хвиля розійшлася іншими будинками, тому вибито багато вікон, пошкоджені дахи, автомобілів, сходи. Близько 10 людей звернулися до медиків.