За даними видання, Центральне розвідувальне управління США застерігало про атаки по газопроводах у Балтійському морі. Схоже, що Німеччина недооцінила загрозу.
До теми Підозрюють саботаж: у Німеччині почали розслідування витоків газу з "Північних потоків"
Атаку на "Північні потоки" могла здійснити тільки держава, – ЗМІ
26 вересня, коли повідомили про раптове зменшення тиску у трубах, у Німеччині припустили, що могла статися цілеспрямована атака. Водночас про небезпеку диверсій на "Північні потоки" повідомляли ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Однак, як пише видання, тепер у Бундестазі вважають, що недооцінили рівень загрози.
Федеральний уряд Німеччини працює над встановленням обставин інциденту. Зокрема, звертатимуть увагу на підозрілу діяльність російських кораблів у Балтійському морі. Її проаналізують через супутникові знімки.
Водночас атаку такого рівня могла здійснити лише держава. Адже для неї потрібно було використати підводні човни та водолазів. При цьому у Берліні мають сумніви, хто саме стоїть за цим. Мовляв, українські спецслужби технічно, швидше за все, не змогли б вчинити таку атаку. Крім того, це мало б негативні наслідки для Києва.
Водночас росія технічно здатна на це, але її політичний інтерес для Берліну незрозумілий.
Коротко про витік газу на "Північних потоках"
- 27 вересня оператор "Північного потоку" заявив про руйнування 3 гілок газопроводів.
- За даними шведської національної сейсмічної мережі, на місцях витоків газу пролунали вибухи. У Німеччині почали розслідувати диверсію.
- У росії заявили про причетність "диверсійних груп". Водночас в Офісі Президента вважають, що за цим може стояти росія. Так вона хотіла спричинити економічну дестабілізацію у ЄС.
Дивіться до теми – що відомо про "Північний потік-2": відео