Перша промова Байдена на посту президента

Перемога демократії

Свою промову Байден розпочав зі слів, що 20 січня – визначний день для Сполучених Штатів, повідомляє 24 канал.

Читайте також Байден склав присягу і вступив на посаду президента США: фото, відео

Століттями Америку випробовували й вона виправдовувала ці надії. Ми навчилися, що демократія – річ цінна і дуже тендітна. І цього разу демократія перемогла,
– зазначив Байден.

За його словами, хоча на священній землі хтось намагався підважити підвалини демократії, однак США вистояли. А тоді знову встали, аби мирно передати владу.

Байден подякував представникам обох партій, присутніх на інавгурації, а також попереднім президентам.

Заклики та плани на майбутнє

Поділився новий президент і планами на майбутнє. "Ми можемо відбудувати середній клас, ми можемо забезпечити расову справедливість і зробити США ще раз провідною силою у всьому світі", – сказав глава держави.

Він звернув увагу й на те, що потужні сили намагаються розділити країну, але вони не нові. "Це вічна битва і перемога в ній нікому не гарантована", – пояснив політик. А тоді закликав почати все з початку – чути, бачити й розуміти один одного, аби вогонь не спалив усіх, а суперечка не призвела до війни.

Обіцянки нового глави держави

Я клянуся вам, що буду президентом усіх американців. Обіцяю, що підтримаю тих, хто не підтримав мене на виборах та тих, хто підтримав,
– додав він.

Звернув увагу новий президент США і на відповідальність кожного громадянина. "Я розумію, що багато моїх друзів американців з острахом дивляться у майбутнє, вони хвилюються за свою роботу, багато думають", – поділився Байден. Він закликав припинити війну консерваторів проти лібералів.

Вшанування жертв COVID-19

Як президент Байден також закликав долучитися до хвилини мовчання та вшанувати всіх тих, кого забрала епідемія коронавірусу.

Перша промова Байдена як президента США: дивіться відео

Що відомо про інавгурацію Байдена

  • Через пандемію коронавірусу кількість гостей на інавгурації новообраного президента вирішили зменшити.
  • Зазвичай цю подію відвідують приблизно 200 тисяч людей, а цього року їхня кількість обмежилася членами конгресу та ще одним їхнім гостем.
  • Крім того, після штурму Капітолію прихильниками Трампа у Вашингтоні посилили заходи безпеки.
  • 20 січня американську столицю охороняють 25 тисяч Нацгвардійців.