Таку думку 24 каналу висловив головний консультант Інституту стратегічних досліджень Іван Ус. За його словами, зниження рівня життя росіян може спровокувати протести у росії.

Зверніть увагу Все більш ніж однозначно: чи задушать санкції путінську росію

Де можуть спалахнути протести

Втім, наголосив Ус, не варто очікувати протестних рухів від російських регіонів. На його думку, найімовірніше, що на вулиці вийдуть незадоволені жителі великих міст.

Я очікую протестів від Москви та Санкт-Петербурга. Там поки що рівень життя нормальний. Але обмеження, з якими вони стикаються, день за днем на них тиснуть,
– наголосив він.

Наприклад, багато мешканців Москви люблять їздити на автомобілях з Німеччини. Однак зараз німецькі автомобільні компанії покинули російський ринок, через це у росії не вистачає деталей до цих авто.

Чим невдоволені росіяни

"Московські блогери скаржаться, що в їхніх авто не працює гальмівна система. Коли вони приїжджають до центру технічного обслуговування, їм кажуть: "Цієї деталі немає. Якщо ви її знайдете, ми вам її встановимо". Але оскільки її немає, їздять так і далі", – розповів експерт.

Він зазначив, що якість німецьких автомобілів може дозволити 5 – 10 разів поїздити і з невідремонтованими гальмами.

Однак на 11 раз гальма не спрацюють. Машина потрапить у ДТП чи протаранить якусь стіну. Коли такі випадки будуть частішати, невдоволення буде наростати,
– зазначив Ус.

Він додав, що саме такі труднощі можуть стати каталізатором протестних рухів у росії.

"Москва і Санкт-Петербург – європейські міста"

Головний консультант Інституту стратегічних досліджень додав, що попри риторику російської влади, за своєю ментальністю Москва і Санкт-Петербург – це європейські міста.

"Вони звикли до європейського життя. І коли вони бачитимуть, що їх все більше позбавляють можливості бути в Європі, їздити на європейських автівках, одягатися у європейський одяг, протестні настрої дуже стрімко зростуть", – сказав він.

Особливість можливих протестів

За словами Уса, опозиційні протести, які відбувалися на Болотній площі у Москві у 2011 – 2013 роках, можуть повторитися.

Однак зараз триває війна, і у росії з'являється багато людей зі зброєю. Ці люди не будуть просто кричати на площі: "Знімаємо владу". У них є достатньо зброї, аби робити суттєвіші кроки,
– наголосив він.

Іван Ус розповів про послаблення санкцій проти росії: дивіться відео

Настрої у росії: головне

  • На війні в Україні гине багато російських військових. Серед них є не лише співробітники міноборони країни-агресорки, а й, до прикладу, росгвардії. російський опозиційний журналіст і політик Ігор Яковенко вважає, що це сіє масове незадоволення у лавах силовиків. І робить все більш можливим бунт у росії.
  • Військовий експерт Олег Жданов наголосив, що між центром та регіонами росії існують протиріччя, через які всередині самої країни закипає внутрішнє протистояння.
  • У російських регіонах зростає незадоволення війною в Україні. Зокрема, республіка бурятія продовжує лідирувати серед всіх регіонів росії за кількістю загиблих в Україні солдатів. У регіоні стурбовані величезною кількістю трун, які привозять з України.