Спроба штурму відбулась у суботу, 13 квітня, коли тисячі людей вкотре вийшли на вулиці Тирані на масштабні антиурядові протести. Люди вимагають відставки прем’єр-міністра країни Еді Рами, пише Deutsche Welle.
Читайте також: У Судані вдруге за три дні змінилась влада
Аби прорвати кордон поліцейських, протестувальники кидали у силовиків каміння, димові шашки, підпалили автівку. Правоохоронці, у свою чергу, застосували сльозогінний газ та кийки.
Антиурядові протести в Албанії, 14 квітня 2019: дивіться відео
Внаслідок сутичок постраждали щонайменше 15 протестувальників та 5 поліцейських. За даними місцевих ЗМІ, дісталось і журналістам, які висвітлювали події.
Це вже не перша спроба демрнстрантів взяти штурмом парламент. 16 березня прихильники албанської опозиції вступили у силове протистояння з поліцією під час спроби штурмувати будівлю парламенту.
Очолює протесте лідер опозиції Лулізм Баша.
Чому в Албанії відбуваються протести?
Протести у Албанії тривають уже кілька місяців. Уряд звинувачують у корупції та зв'язках з організованою злочинністю. Опозиція вимагає відставки уряду, призначення тимчасового уряду та проведення дострокових виборів до парламенту. На діалог з чинним урядом не йде.
"Ми повинні протестувати, бо не маємо іншого вибору. У кожному селі чи місті, кварталі, будинку. Країні треба повернути демократію і верховенство права", – сказав Баша в інтерв'ю АР.
Соціалісти зараз мають 74 місця у парламенті з 140. Вони ж сформували чинний уряд. Проте кілька місць у парламенті віддали опозиціонерам, яких начебто "перекупили".
США і Європейський Союз попередили опозицію щодо спроб насильства і закликали до переговорів. На що Баша відповів: "Не слухайте корумпований уряд. Слухайте голос людей".