Однак українці, які з різних причин залишились в окупації, відмовляються брати участь у чергових псевдовиборах. Заступник голови Бердянської районної ради Віктор Дудукалов сказав 24 Каналу, що це становить серйозну проблему для загарбників.

Читайте також Верх цинізму: російська ЦВК оголосила про проведення "виборів" на окупованих територіях

"Окупанти через це намагаються тягнути своїх заробітчан з території Росії, тому що місцеве населення і в цьому чинить спротив", – зазначив Дудукалов.

Так, люди залишаються українцями й вірять, що рано чи пізно їх звільнять. Окупанти самі визнають, що деокупація настане, адже навіть не намагались організувати нормального життя на цій території.

Українці ігнорують "вибори" з трьох причин

Українці, які залишились на окупованих територіях, не беруть участі в псевдовиборах з різних причин. Передусім вони розуміють, що загарбники готують результати заздалегідь, тож не бачать сенсу в голосуванні.

Крім того, місцеві знають, що на виборчих дільницях, де скупчуються колаборанти, часом щось вибухає. Тож люди просто переживають за власну безпеку.

Також мешканці розуміють, що участь у псевдовиборах – це незворотна відповідальність. За словами Дудукалова, по всіх учасниках так званих виборів і референдумів є кримінальні провадження.

Це для окупантів реальна проблема. Місцеве населення не вірить у ці "вибори", побоюється за свою безпеку і розуміє, що так чи інакше матиме кримінальну відповідальність,
– констатував заступник голови Бердянської районної ради.

Президентські вибори в Росії: основне