Про це в ефірі авторської програми Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі розповів російський опозиційний політик Лев Шлосберг. За його словами, як тільки з Росією перестають вести діалог, вона нагадує про ядерну зброю зокрема.

Зверніть увагу Путін негайно хоче розпочати переговори про "безпеку Росії" від НАТО

Путін хоче перехопити ініціативу

"Я певен у тому, що в спробах змінити геополітичну карту світу Путін робить все для того, щоб до нього прийшли за стіл перемовин", – сказав Лев Шлосберг.

Політик зауважив, що наразі Путіна міжнародна політика цікавить набагато більше, ніж внутрішня. Для російської внутрішньої є люди, які нібито зобов'язані забезпечити йому спокійну ситуацію в країні. Зокрема, мовиться про прем'єра Росії Михайла Мішустіна та заступника голови ради безпеки Дмитра Медведєва.

Все налаштовано для того, щоб тримати суспільство під контролем, вважає Лев Шлосберг.

За межами країни Путін хоче перехопити ініціативу і виступити законодавцем нового міжнародного діалогу щодо поділу світу. Він саме так сприймає політичну карту світу – як поділ сфер впливу.

Лев Шлосберг

Російський опозиційний політик

Суть гарантій безпеки, на думку Шлосберга, складніша, ніж гарантій відсутності ризику нападу на Росію. Мовиться про відсутність загрози нападу на території, які Росія хоче позначити як підконтрольні.

"Якщо переговори почнуть, то вони будуть відверті й на стіл покладуть карту, проведуть так звану червону лінію, яка не збігатиметься з кордонами Росії. Вона буде стрімко наближатися до кордонів колишнього Радянського Союзу. В цьому буде суть перемовин", – додав політик.

Зауважте Вимогу "гарантій безпеки" від Росії у ЄС та США "взяли до відома"

Дивіться програму "Перші особи" на 24 каналі: відео

Умови Путіна до НАТО: коротко

  • На початку грудня 2021 року Володимир Путін заявив, що бачить загрози у навчаннях НАТО поблизу кордонів Росії. Глава Кремля зазначив, що хоче юридичних гарантій про нерозширення НАТО на Схід, в Україну зокрема.
  • Згодом Росія запропонувала США переговори щодо "гарантій безпеки" виключно на двосторонній основі.
  • Під час розмови з Джо Байденом Путін вимагав надати гарантії щодо нерозширення НАТО, однак глава Білого дому наголосив, що ніхто не має права диктувати Альянсу, кому ставати його членами.
  • Невдовзі у Росії навіть передали представникам США конкретні пропозиції, які б були гарантією безпеки для Кремля.