Журналісти відзначили, що це перший візит президента Росії за кордон після видачі ордера на арешт. Його Міжнародний кримінальний суд Гааги видав ще у березні 2023 року.

Дивіться також "Путін, трибунал чекає на тебе": як у Гаазі привітали з днем народження президента Росії

Що відомо про перший закордонний візит Путіна

Владімір Путін до Киргизстану приїхав 12 жовтня. Глава Кремля:

  • провів перемовини з президентом країни Садиром Жапаровим;
  • підкреслив, що Росія буцімто є ключовим торговим партнером та найбільшим інвестором в економіку Киргизстану;
  • заявив, що обидві країни надалі розвиватимуть співпрацю.

Як пишуть російські пропагандисти, Путін під час візиту відвідав церемонію, присвячену 20-річчю російської військової авіабази Кант, що неподалік Бішкека. Ця база є стратегічно важливим форпостом, що дає Москві можливість контролювати регіон.

Владімір Путін заявив про швидке зростання російсько-киргизької торгівлі. Це на Заході пояснюють тим, що киргизькі посередники сприяють зриву санкцій російським підприємствам.

Пропагандисти розповіли, що 13 жовтня в Бішкеку пройде засідання Ради глав держав СНД. Там будуть вузький та розширений склад. Країни нібито мають підписати спільні документи за результатами перемовин.

Ба більше, Путін нібито повинен:

  • зустрітись окремо з президентом Таджикистану Емомалі Рахмоном;
  • вирушити в Китай на третій форум "Пояс і шлях" у Пекіні.

Варто додати, що ані Киргизстан, ані Китай не ратифікували Римський статут – міжнародний договір, що заснував Міжнародний кримінальний суд Гааги. У випадку ратифікації країни мали б затримати Путіна.


Країни, що ратифікували статут, позначені зеленим / Інфографіка з Вікіпедії

Візит Путіна в Китай

  • ЗМІ писали, що Владімір Путін ще влітку 2023 року збирався у Китай. Очільник держави-терористки нібито нарешті погодився на першу закордонну поїздку після видачі ордера на арешт в Гаазі.
  • Видання Bloomberg зазначало, що Кремль готував візит Путіна до Китаю для участі у форумі "Один пояс, один шлях". До речі, глава країни-окупанта навіть до саміту БРІКС у Південній Африці долучався онлайн.
  • Політолог Олег Саакян пояснював, що низка країн готові видати Путіна Гаазі. За його словами, Китай залишається єдиною країною для візиту.