Тому з Півночі досі залишається загроза для нашої держави. Таку думку 24 каналу висловив військовий експерт Олег Жданов.
Читайте також Вторгнення Білорусі дуже вигідне на стратегічному рівні: пояснення від МВС
Путін хоче заповнити оперативну паузу
"З дня на день повинна відбутися зустріч з Лукашенком. Путін знову його примушуватиме вступити у війну, щоб заповнити оперативну паузу зі сторони Росії", – наголосив Жданов.
За його словами, у Кремлі знову помиляються в оцінці України як противника. Там не можуть оцінити, чи здатна білоруська армія виконати бойове завдання.
Адже це армія, яка не має бойового досвіду. Навіть її окремі військовослужбовці ніколи не брали участі в реальних бойових діях,
– пояснив експерт.
Він зауважив, що в перший період війни, коли очікували вторгнення білоруської армії, переважали настрої "не воювати". Сьогодні Білорусь укріпилася в таких настроях, їхній відсоток зріс – і в суспільстві, і в армії.
Чому Лукашенко маневрує
Самопроголошений білоруський президент дуже ретельно відстежує соціологію. Адже піти знову всупереч суспільству – загроза його владі. Цього він допустити не може, тому маневрує.
Лукашенко створює ілюзію підготовки (до бойових дій – 24 канал). Він виконує свої слова, які сказав Путіну на крайній зустрічі на космодромі – що білоруська армія захищатиме спину російської.
Жданов вважає, навіть якщо Лукашенко дасть Україні якісь гарантії невтручання, то все одно йому не можна вірити. "Ми будемо змушені тримати свої війська (біля кордонів з Білоруссю – 24 канал), щоб бути готовими дати відсіч у будь-який момент", – відзначив військовий експерт.
Жданов розповів про плани Путіна і Лукашенка: дивіться відео
Загроза зі сторони Білорусі: що відомо
- В Лукашенка неочікувано заявили, що перевіряють сили реагування. Білоруські військові почали відпрацьовувати низку задач.
- Самопроголошений президент заявив, що такі навчання нібито нікому не загрожуватимуть. Тому, мовляв, "Захід може спати спокійно".
- Експерти вважають, що унеможливлювати вторгнення в Україну зі сторони Білорусі не можна. Поки Лукашенко при владі – ризики можуть бути.
- У Міністерстві внутрішніх справ України вважають, що нам вторгнення Білорусі навіть вигідне на стратегічному рівні.