Цю заяву Савін зробив одразу після обміну полоненими на КПВВ "Майорське" у Донецькій області. Відео його промови опублікувало "Радіо Свобода" у твіттері.

Важливо: Обмін полоненими між Україною і Росією завершився: фото та відео

Чоловік пригадав, що провів у полоні російських найманців близько 5 років. Його тримали в нелюдських умовах у підвалах, а потім ще 3 місяці у колонії.

"Я попав у колонію, як в санаторій. Ви розумієте, що таке 5 років у підвалі? У колонії – нормально, але катують не в колонії і допитують теж не в колонії", – сказав він.

Що відомо про Віктора Савіна? Був єдиним депутатом Донецької облради, який виступав проти "Партії Регіонів" і їхнього кандидата Віктора Януковича. На початку 2015 року бойовики "ДНР" призначили його на керівну посаду, а вже навесні вже звинуватили в підготовці до "захоплення влади". Згодом чоловіка засудили до 23 років ув’язнення.

Сам Савін переконує, що, перебуваючи на посаді голови районної адміністрації при "ДНР", готував з однодумцями "Український батальйон Макіївка". Він повинен був посприяти українській армії вибити бойовиків з міста в момент наступу.

Звільнений з полону Віктор подякував президенту Володимиру Зеленському за звільнення з полону бойовиків. Також він пообіцяв, що Україна поверне собі свою землю, а він повернеться до рідного міста.

Ми надовго не прощаємося. Це наша земля, це моє рідне місто. Я представляв Донецьк від міста Макіївка, я багато зробив для міста і за це я сидів в своєму ж місті, в своїй же колонії, якій багато допомагав... Путін напав на мою країну, топче мою землю.. Мене катували представники РФ, а охороняли бійці ВДВ Росії, я знаю, хто є хто,
– заявив Савін.

Що відомо про обмін полоненими?Про обмін утримуваними особами у форматі "всіх на всіх" домовилася Тристороння контактна група у Мінську. Попередньо провести обмін до кінця року також домовлялись президент України Володимир Зеленський і Росії Володимир Путін на нормандській зустрічі у Парижі 9 грудня.

Розпочався великий обмін між Україною та представниками окупантів в 11 годині 29 грудня на контрольно-пропускному пункті "Майорське" під Горлівкою у Донецькій області. На Батьківщину повернулися 76 полонених. Україна передала російській стороні 124 утримуваних.