Якщо раніше Росія всіляко відмежовувалась від сепаратистів на Донбасі, називаючи їх "місцевим мирним населенням, яке прагне змін", то вже 7 травня після зустрічі з генсеком ОБСЄ,- президентом Швейцарії Дідьє Буркхальтером точка зору президента Росії змінилася.

Путін звернувся із закликом до сепаратистів

Тепер Путін закликає сепаратистів відмовитися від ідеї референдуму, а вибори президента України 25 травня називає правильним розвитком подій. Хоча ще напередодні відмовлявся їх визнавати.

Підміну акцентів помітили у риториці Путіна західні експерти, мовляв, такими заявами російський президент хоче послабити тиск міжнародної спільноти на Росію. Заходу такий крок мав би довести, що Росія робить усе можливе аби стабілізувати ситуацію в Україні. У Києві таку риторику Москви сприйняли за блеф.

В Україні 11 числа ніякого референдуму не заплановано

"Володимир Володимирович, торгувати повітрям якось не годиться Вам, як президенту великої країни. Росія просить перенести референдум 11 числа, треба проінформувати президента, що в Україні 11 числа ніякого референдуму не заплановано, а якщо сепаратисти отримали команду перенести те, що не планувалося, то це їх внутрішній розбрат", - прокоментував заяву Путіна прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

"Ми не повинні мати жодних ілюзій. Я думаю, що тиск і диверсійна робота російської агентури в Україні продовжуватиметься. Ймовірно, продовжуватимуться й терористичні акції. Ймовірно, Росія не відкличе своїх диверсантів, або відкличе не всіх", – зауважив політолог Олександр Палій.

Сепаратисти не дослухались до пропозиції Путіна

Сумніви підтвердили подальші дії сепаратистів. Вони оголосили, що псевдореферендум скасовувати вони не планують.

"При всій повазі до Володимира Володимировича, перенести референдум у Луганській і Донецькій областях можна тільки у тому випадку, якщо на це погодяться жителі цих регіонів. Для цього треба збирати в Луганську і в Донецьку народні ради і на них обговорювати звернення Президента Росії", - сказав Олег Царьов.

Українська влада готова до переговорів

Українська влада натомість заявила, що готова до переговорів зі Сходом, вони заплановані на 14 травня. Проте, лише з беззбройним мирним населенням, а не з сепаратистами.

"Ми запрошуємо на круглий стіл, але не для терористів, завданням яких є знищення країни, завдання, яке поставили перед ними їх господарі. Ми готові сідати і говорити, незалежно від того, що відбувається і гасла, які проголошуються", - запевнив в.о. президента України Олександр Турчинов.

Путін 9 травня відвідав Севастополь, світ засудив

9 травня після параду у Москві Володимир Путін подався до Севастополя, нехтуючи попередженнями західних партнерів Росії про недопустимість такого кроку.

Світова спільнота візит Путіна назвала провокацією з боку Москви. А українське МЗС дії Кремля розцінило як грубе порушенням суверенітету України. Захід та Сполучені Штати не визнають анексії Криму та вважають, що Путін незаконно перебував на території півострова, без запрошення чинної української влади.

Поїздка Путіна в Крим є провокативною й зайвою

"Ми вважаємо, що ця поїздка є провокативною й зайвою. Крим належить Україні і ми, звичайно, не визнаємо нелегітимні кроки Росії в цьому сенсі", - сказала прес-секретар Білого дому Джен Псакі.

Дії Володимира Путіна можуть спровокувати новий етап санкцій з боку ЄС проти Росії. Про це 10 травня заявили канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд. Вони вкотре закликали зробити все для стабілізації ситуації в Україні.