Про це 24 Каналу розповів заступник директора Центру дослідження армії, військовий експерт Михайло Самусь. За його словами, НАТО у цьому випадку вчиняє абсолютно доречно.

До теми У повітряному просторі Румунії помітили "невідомий об'єкт": на пошуки підняли авіацію

Чому НАТО кволо реагує на такі інциденти

Як наголосив Самусь, Росія мріяла б, щоб після таких інцидентів, почалася внутрішня дискусія НАТО щодо запуску статті 4 (консультації – 24 Канал) або ж навіть статті 5, коли виникає загроза представнику Альянсу і всі члени мають "вмикатися" і протидіяти.

В цьому випадку могли б знайтися країни, які вважають, що для цього недостатньо підстав. Тому це могло б призвести до послаблення НАТО. В такому разі, думаю, поки що НАТО витримує цю концептуальну лінію, коли не реагує як організація,
– зазначив Самусь.

Цікаво – ЄС готує жорсткий сюрприз Путіну на 24 лютого: дивіться відео

Це відбувається і у випадку допомоги Україні. Замість допомоги від НАТО там створили формат "Рамштайн", куди також входять представники Альянсу та ще близько 20 інших країн. Там немає ніяких консенсусних рішень, за якими хтось може заблокувати виділення допомоги.

Не хочеш брати участь в танковій коаліції – не бери. Збираються країни, які хочуть брати участь. От Угорщина не хоче давати танки і ППО, то не дає. А в цей час інші країни, які хочуть допомогти – допомагають,
– підкреслив Самусь.

Як в НАТО відреагували над проліт ракети над Румунією

  • 10 лютого Росія в черговий раз масовано обстріляла Україну. Під час атаки дві ракети типу "Калібр" перетнули повітряний простір Молдови та Румунії, яка є членом НАТО. Про це заявило українське військове командування.
  • Натомість в міноборони Румунію стверджують, що російська ракета не перетинала їхній повітряний простір. Там зафіксували її за 35 кілометрів від кордону.
  • Речниця генсека НАТО Єнса Столтенберга послалася на позицію міноборони Румунію. Там поділяють думку, що ракета не перетинала повітряний простір Румунії.