Разумков наголосив, що будь-яке висловлювання голови ВРУ може сприйматись як тиск на суд. Тому спікер відзначив, що єдиним органом, що може тлумачити Конституцію України, є Конституційний суд. Про це Разумков сказав в інтерв'ю "Українським новинам".
До теми Це дає можливість для маніпуляцій, – інтерв'ю з Ситником про "неконституційне призначення"
Однак, за словами голови парламенту, коли п'ятий Президент України Петро Порошенко призначав Ситника, це рішення викликало занепокоєння в експертної спільноти. Як зазначив Разумков, таких повноважень у президента не було.
Голова Верховної Ради додав, що потрібно внести зміни до Конституції або законодавства.
Необхідно буде розширювати повноваження президента або визначати в законі, хто буде призначати директора НАБУ,
– сказав Разумков.
До слова, напередодні у парламент внесли закон, за яким уряд, а не президент може призначати та звільняти з посади директора НАБУ.
Рішення КСУ щодо Ситника: коротко
- 28 серпня Конституційний суд України визнав неконституційним призначення Ситника на посаду директора НАБУ.
- У суді переконують, що Порошенко перевищив повноваження при призначенні Ситника.
- В Офісі Президента відреагували на рішення суду, назвавши Ситника "виконувачем обов'язків" директора, поки не проведуть конкурс на посаду.
Кому заважав Ситник
- У травні 2020 року нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський та ще кілька десятків депутатів звернулись до КСУ, аби визнати призначення Ситника неконституційним.
- Нардепів, що ініціювали звернення, пов'язують із так званою групою "К" в парламенті олігарха Ігоря Коломойського.
- Раніше Ситник наголошував, що його звільнення хоче Коломойський через справи "Приватбанку" та "Укрнафти". Ці справи принесли понад 10 мільярдів гривень збитків державі.