Про це 24 Каналу розповів Юрій Романюк – голова ГО "Україна в НАТО", член Атлантичної ради. За його словами, серйозні рішення США та Великобританія можуть приймати навіть без погодження НАТО.

Дивіться також Реакція США та ЄС на масований ракетний удар по Україні

Чого прагне Росія

Юрій Романюк пояснив, що Росія абсолютно готова до загострення ситуації з НАТО. Можливо, країна-агресорка має навіть наміри робити все для того, щоб це сталося, вдаючись до посилення тиску та шантажування.

Підкреслюю тут "до певної межі", бо навіть у Кремля є ця межа, за якою вони розуміють, що Байден – це не Трамп, а сьогоднішня влада в Лондоні – це не те, що, на їхню думку, може прийти,
– наголосив він.

На його думку, нікого не цікавить загальна позиція НАТО.

"Військове командування США ніщо не стримує, військове командування Британії абсолютно ніщо не стримує, щоб прийняти самостійне рішення без НАТО", – пояснив Романюк.

Член Атлантичної ради розповів, що Росія загострює стосунки насправді з орієнтацією на Балтійські країни, частково Польщу, Румунію, Словаччину, Болгарію.

Юрій Романюк пояснив, чи боїться Росія зустрітися віч-на-віч із НАТО: дивіться відео

Хто протистоятиме тиску Росії

Романюк зосередив увагу, що росіянам не вдасться залякати німців.

"На території Німеччини розташовано багато американських військових баз", – зазначив він.

За його словами, більше страху в Росії викликає США і Велика Британія, чиї дії можуть бути миттєвими. Ці країни навіть не братимуть до уваги такі питання: Як нам відреагувати? Яка позиція Угорщини? Чи прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не накладе вето на таке рішення?

Ні, військове командування США прийме рішення протягом 2–3 хвилин або буде діяти по наперед спланованому протоколу, який вже є на авіаносцях, кораблях, у штабах, розташованих у Балтії, Варшаві,
– пояснив він.

Член Атлантичної ради зауважив, що справа зовсім в іншому. Наразі президент США Джо Байден не зацікавлений у будь-якому загостренні ситуації через його візит до Польщі протягом найближчих двох тижнів.

"А далі не виключено, що він навіть опиниться біля Львова", – підкреслив він.

Романюк додав, що це вперше, коли американці не анонсують, в яке саме польське місто полетить очільник США.

Що відомо про проліт російських ракет над Румунією: коротко

  • 10 лютого Росія масовано обстріляла Україну ракетами. Крім того, дві російські ракети типу "Калібр" перетнули повітряний простір Румунії, яка є членом НАТО.
  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що спочатку "Калібри" перетнули кордон України з Молдовою, пролетіли над територією Румунії та знову зайшли у повітряний простір України.
  • Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що Повітряні сили мали змогу збити ці ворожі ракети. Втім, розуміли ризики й загрози населенню іноземної держави, тому цього не зробили.
  • Наразі у Румунії не підтверджують проліт російських ракет. Заявляють, що вони пролетіли за 35 кілометрів до кордону з країною. Водночас Молдова вже підтвердила проліт ракет країни-терористки.