Про це у коментарі 24 Каналу заявив ексспівробітник КДБ і служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов. За його словами, ситуація може бути навіть гірше. Мовляв, росіяни за свої гроші в Ірані будуть атомну електростанцію. Водночас за даними видання Financial Times, Росія побоюється купувати в Ірану балістичні ракети.
Дивіться також В окупантів є С-300 та С-400: військовий оглядач припустив, чи купуватиме Росія ракети в Ірану
"Росіяни можуть передати іранцям навіть тактичну ядерну зброю. А це – найбільша небезпека, якої боїться Ізраїль, Саудівська Аравія та США", – сказав Жирнов.
Чи одумається Путін
Ексспівробітник КДБ переконаний, що чекати від Владіміра Путіна, що той схаменеться – не треба.
Путін зараз взагалі "відморожений". Чекати від нього певних прагматичних рішень, що він зараз одумається, що на нього десь там натиснуть...,
– сказав Жирнов.
Він зауважив, що на російського диктатора не дуже сильно тиснуть щодо цього.
"Китай тисне зовсім в інший бік. Тому що Сі Цзіньпін також контактує з Іраном і теж дуже активного його підтримує. Лукашенко після поїздки в Китай або з'їздив, або планує поїхати в Іран", – розказав ексспівробітник КДБ.
На його думку, вибудовується певна вісь – Росія – Білорусь – Китай – Іран. За його словами, нічого хорошого це не передбачає.
Чи будуть й надалі співпрацювати Росія та Іран: дивіться відео
Внутрішні проблеми в країнах
Сергій Жирнов вважає, що в Ірані нині дуже сильно ускладнилася внутрішня ситуація.
"Народ виступає проти ісламських представників релігії, які захопили владу. 6 місяців тому приблизно 1,5 тисячі людей були засуджені до смертної кари після виступів в Ірані", – розказав він.
Ексспівробітник КДБ і служби зовнішньої розвідки Росії зауважив, що в кожній із країн, які є біля Володимира Путіна, є серйозні внутрішні проблеми. Зокрема, і в Китаї.
"В Китаї дуже серйозна економічна ситуація несприятлива", – сказав Жирнов.
Він зазначив, що в КНР є проблеми після коронавірусу, а також, зокрема, з нерухомістю та банками.
"Звісно є ресурси, набагато більші, ніж в Ірану, але в них теж проблеми є", – розказав Сергій Жирнов.
Чи будуть співпрацювати Росія та Іран
Він переконаний, що співпраця Росії з Іраном буде продовжуватися.
Путін є запасним кругом для Ірану, а Іран – є запасним кругом для Путіна. "Країни-ізгої" одне одного знайшли,
– зазначив ексспівробітник КДБ і служби зовнішньої розвідки Росії.
Співпраця Росії та Ірану: останні новини
- Іран таємно передав Росії 300 тисяч снарядів, 100 мільйонів куль, а також бронежилети та шоломи. Ймовірно, це все росіяни можуть використати у війни Росії з Україною.
- Аби позбутися частини санкцій, Іран намагається шантажувати Захід. Іран заявляє, що виступає за мир і досі спростовує свою військову співпрацю з Росією.
- Очільник Центрального розвідувального управління США занепокоєний, що співпраця між Москвою та Тегераном посилилася. За його словами, Росія допомагає Ірану розвивати його ракетну програму.