Зараз фахівці припускають, що мін може бути вже від 400 до 600 у Чорному морі. Про це 24 каналу розповів речник Одеської ОВА Сергій Братчук.

До теми Військові вкотре попередили: через шторм на узбережжя Чорного моря потрапляють міни

Водночас українські захисники попередили висадку десанту ворога. Зокрема, замінувавши узбережжя, як зауважив Братчук.

Однак, саме в акваторії Чорного моря Росія "начудила" і тепер окупант вимагає від України розблоковувати та знищувати російські міни,
– наголосив речник Одеської ОВА.

Він також нагадав, що Росія зробила заручниками цивільні судна, які пришвартовані, зокрема, в порті міста Одеси. При цьому країна-агресорка звинувачує у цьому Україну.

"Все відбувається як завжди. Бачимо, що працюють підрозділи інформаційно-психологічних спецоперацій Росії. Вони розуміють, що їхні умови просто не можуть бути виконані", – резюмував речник Одеської ОВА.

Яка ситуація поблизу Зміїного

Сергій Братчук прокоментував також ситуацію біля острова Зміїний. Там, за його словами, поки відбувається бойова робота, а також замінування російськими загарбниками.

Згодом ці російські міни викидає до берегів:

  • Болгарії;
  • Туреччини;
  • Румунії;
  • України.

Нагадаємо також, що оперативне командування "Південь" закликало мешканців Одеської області не відвідувати узбережжя Чорного моря. Адже через шторм на берег хвилі можуть викидати міни.

Сергій Братчук про заміноване Чорне море: дивіться відео

Росіяни замінували Чорне море: головні новини

  • Ще наприкінці березня у водах Чорного моря Румунія виявила російську міну. Її зафіксували моряки з румунського риболовецького судна "Олімпус-1".
  • Знайдену моряками Румунії міну у той же день знищили. Її підірвали на відстані.
  • У Туреччині виявляли міни російської армії 26 та 28 березня. Спочатку на морському узбережжі Інеада у провінції Киркларелі, а потім – у протоці Босфор.
  • Згодом, вже на початку квітня, Міноборони Туреччини повідомило про виявлення міни в Чорному морі. Російську міну знайшли поблизу кордону з Болгарією.
  • Крім того, 21 травня ЗМІ повідомляли, що росіяни вивели в Чорне море дві третини боєздатних підводних човнів. Мовиться про 4 одиниці. Третина, тобто 2, залишились біля причалів у Південній бухті в тимчасово окупованому Криму.