Про це 24 каналу розповів політичний аналітик, історик (США) Армен Чібухчян. Раніше повідомлялось про те, що Ердоган може шукати конфлікт.
Цікаво Путіна просто "викреслюють", – Яковенко про вимушене повернення в зернову угоду
Росія хотіла стати "третім полюсом"
Чібухчян зазначив, що Росія хотіла стати "третім полюсом", бо розуміла, що в біполярному світі не зможе бути на рівних з США й Китаєм. Завдяки цьому Путін хотів увійти в історію. Він хотів, щоб з ним рахувались, але насправді ресурсів для того, щоб бути на рівні з Заходом, у Росії немає.
З Путіним рахувались лише з причини ядерної зброї, бо є багато достойних країн, які можуть бути в G7 чи G8. Він вирішив, оскільки немає технологій, немає "м'якої сили", яка є головною у ХХІ столітті, тоді треба використовувати право сили, яке ніхто не скасовував. Тоді Путін вирішив, що треба шукати партнерів зі схожою антизахідною позицією,
– зауважив політичний аналітик.
Путін знайшов Туреччину
Він продовжив, що таким партнером Путін знайшов Туреччину, з якою починав домовлятись з 2016 року. Кремлівський диктатор боявся поширення демократії у країнах колишнього СРСР, навіть не НАТО. Тому він хотів утворити альянс з кимось, хто буде посередині між Китаєм і США.
"У 2014 – 2015 роках були доволі натягнуті стосунки з Туреччиною. Збили літак, убили посла тощо. Крім того, Туреччина почала інтенсивно заходити в Сирію, де Росія усвідомила свою технологічну відсталість, Путін зрозумів, що протистояти їй складно", – наголосив історик.
Чібухчян про співпрацю Росії з Туреччиною: дивіться відео
Формат 3 + 3
За його словами, Росія з Туреччиною спровокували конфлікти в Сирії, Лівії і на Південному Кавказі. Потім Туреччина запропонувала формат 3 + 3, формат, який мав розв'язувати всі питання в регіоні. Великі 3 країни + 3 менші країни – Туреччина – Росія – Іран та Азербайджан – Вірменія – Грузія.
Грузія категорично відмовилась від цього. Одразу у Тбілісі поїхав глава Пентагону. Він заявив, що формат 3 + 3, який пропонує Росія та Туреччина, має на меті вигнати США з регіону. Це все є, є фактаж, який підтверджує цю теорію,
– підсумував Чібухчян.
Новини Туреччини: останні події
- У ніч на 4 листопада у західній турецькій провінції Ізмір стався помірно сильний землетрус. Повідомляють, що за шкалою його магнітуда становила 4,9 з 9,5 максимальних.
- Мережа закордонних представництв Державної міграційної служби вирішила розширити свою діяльність. Так, мобільні пункти для видачі закордонних паспортів, ID-карток та інших документів українським біженцям запустять у Чехії, Німеччині та Туреччині.
- Єнс Столтенберг заявив, що Фінляндія та Швеція виконали свої обов'язки перед Туреччиною. Тим часом офіційна Анкара заперечує це.