У Москві сподіваються, що історичні аналогії якось виправдають їхню поразку на Правобережжі. Про це 24 каналу розповів народний депутат України, секретар оборонного комітету Верховної Ради, військовий ЗСУ Роман Костенко.

Зверніть увагу "Бавовна" прилетіла в кафе, росіяни "розлетілися", – Хлань розповів про ситуацію у Херсоні

Нардеп зазначив, що Україна враховує те, що відхід росіян з Херсона може бути дезінформацією.

Ми реально оцінюємо всі сили та засоби, які є в Росії, і які потрібні для того, щоб вибити окупантів з Правобережжя. Росіяни також все розуміють й починають у своїх пропагандистських каналах розповідати про те, як Петро І відступав, а потім здобув перемогу під Полтавою і став імператором,
– пояснив військовий.

За його словами, окупанти готують тезу, що якщо Херсон здадуть, то це, буцімто, "ні на що не вплине".

"Для України це стратегічно важливий напрямок. У перспективі це дозволить вивільнити сили й засоби для наступу на інших ділянках. Також це убезпечення Півдня – як морської частини, так і сухопутної. Нам треба зробити все можливе, щоб вийти як мінімум до Дніпра – це така задача номер 1, щоб ми могли розвивати успіхи на інших напрямках", – додав Костенко.

Чи справді Путін вирішив "здати" Херсон ЗСУ: дивіться відео

На його думку, Україна враховує, що інформація про відхід окупантів з Херсона може бути пропагандою.

"Наші військові рухаються з обережністю. Основна задача – не втратити людей, звільнити всіх і повернути захоплені території. Тому може ворог намагається щось зробити, але з військової точки зору цей плацдарм давно їм не вигідний. Те, що вони зараз його утримують – це виключно політичне рішення Кремля", – підкреслив депутат.

Читайте також ЗСУ витримають певну паузу, окупанти готуються до здачі, – військовий про звільнення Херсонщини

Він переконаний, що російські військові неодноразово ходили до Путіна і просили, щоб він дав наказ вивести "найкращі десантні війська", які зазнають втрат і які можна використати на інших напрямках.

"Відхід якось можна пояснити, а от оточення, яке ЗСУ можуть зробити своїми силами й засобами, щоб закрити угруповання – пояснити важко. З цього випливає депортація українців з Херсонщини. Це теж підготовка для внутрішнього електорату, що вони "своїх не кидають", – резюмував Костенко.

Вас також може зацікавити – Шойгу наказав вивести війська з Херсона: дивіться відео

Ситуація на Херсонщині: що відомо

  • На сьогодні російських військових стає все менше на Правобережжі Херсонщини. Все вказує на те, що вони готуються відійти на лівий берег.
  • Командувач російських військ в Україні Сергій Суровікін оголосив, що їх армія вимушено залишає Херсон. Вони відводять війська на лівий берег Дніпра.
  • Також в одній із заяв окупанти повідомили, що евакуювали 115 тисяч осіб з Херсонської області. В росЗМІ заявляють, що це всі охочі, втім, очевидно, що такі дії були вчинені насильно. Росія продовжує чинити злочини проти цивільних українців.
  • Водночас у Міжнародній розвідувальній спільноті InformNapalm припускають, що Суровікін переконав Шойгу розіграти цілу виставу по ролях з доповіддю і заявами про "жест доброї волі" з Херсону і правого берега Дніпра.
  • В організації додали, що навіть вбили колаборанта Стремоусова, щоб їм хоч трохи повірили, така собі "військова хитрість" на мінімалках.
  • Крім того, ЗСУ потрібен час, щоб відбити тимчасово окупований Херсон. Головне управління розвідки заявило, що бої можуть бути тривалими.