"Номенклатура" викрадених речей рашистами величезна і не обмежується певною "сферою". Про це 24 каналу розповів херсонський активіст Володимир Молчанов.

Зверніть увагу Напевно єдині ейрподси в Архангельській області: окупант вкрав у заступника мера Ізюма навушники

Активіст зазначив, що росіяни під час "евакуації" з Правобережжя Херсонщини намагалися вивезти все, що змогли.

Почали вони з медичного обладнання, зокрема з новітніх радіологічних приладів онкодиспансерів, далі продовжили кардіологічним обладнанням з інших лікарень, потім "вигребли" з міст та шкіл вчительські ноутбуки. Далі пішло все феєрично – розетки, крісла з міської ради й обладнання, яке взагалі рашистам і не знадобиться,
– пояснив Молчанов.

За його словами, росіяни також вкрали весь вміст і застаріле обладнання з Телерадіоцентру, автотранспорт "Суспільного" телебачення Херсону. Постраждав також фонд культурних цінностей.

"Вони пограбували художній та краєзнавчий музеї й повністю вивезли все, що там було. Про пам'ятники російським діячам теж всі знають: бюст Суворова має художню цінність, бо він єдиний, що зберігся автентичний з 19 століття. Вони всі їх вивезли, як і якісь кістки з могил. Все це навіть для виживання херсонців дрібниці", – вказав активіст.

Читайте також Окупанти в Херсоні влаштували катівню у підвалі: людей утримували тижням, щоб зійшли синяки

Він додав, що росіяни вивезли з Херсона всі банкомати й всі термінали, "до яких дотягнулися". Також вкрали інше торговельне обладнання, таке як холодильники з магазинів.

"Вони вивезли запаси пального і запаси продовольства – особливо зі складів та магазинів. Таким чином зараз на Херсонщині основним засобом торгівлі є ринок і ті дрібні магазини, які перестали відчувати тиск "Росгвардії". Зараз вони знову повідкривалися і торгують за гривню, але з терміналами велика проблема, бо немає стаціонарного інтернету", – підкреслив Молчанов.

Він резюмував, що під'єднати ці термінали через мобільний інтернет фактично неможливо. Тому зараз основним засобом платежів є українська готівкова гривня, "яка якимсь дивом збереглася".

Вас також може зацікавити – коли росіяни можуть покинути Херсон: дивіться відео

Російське мародерство в Україні: що відомо

  • Нещодавно зафіксували мародерство російських військових, які знову крали пральні машинки.
  • Також у СБУ повідомили, що російські військові на Херсонщині облаштували свої позиції у хліву. Крім того, окупанти на Херсонщині вкрали унітаз з відділення "Нової пошти".
  • Ще один недавній випадок мародерства росіян був зафіксований на Донеччині. У звільненому Лимані окупанти обікрали будинок інстаграм-блогера Яна Гордієнка.
  • Бурят привіз додому вкрадену в українця камеру спостереження та встановив її просто в хаті. Через те, що росіянин не налаштував камеру, справжні власники отримували з неї зображення та звук.