Спільний координаційний центр (СКЦ) інформує, що 30 жовтня не досягнуто домовленості про рух суховантажів морським гуманітарним коридором. Йдеться про рух суден, які відбувають і прибувають.

До теми День маленьких великих перемог: як Росії підгоріло через підбитого "Івана Голубця"

Напередодні зерновим коридором пройшли 9 суден

"СКЦ вивчає ситуацію, що склалася, оцінюючи наслідки для діяльності СКЦ та обговорюючи наступні кроки", – йдеться в повідомленні.

Амір Абдулла, координатор ООН у СКЦ, "довів до відома турецької та української делегацій центру" повідомлення, що надійшло від російської делегації щодо призупинення участі у зерновій угоді.

У СКЦ повідомили, що наразі понад 10 суден, що входять і виходять з українських портів, очікують на можливість зайти в морський гуманітарний коридор.

"29 жовтня 9 суден (5, що убувають і 4, які прибувають) благополучно пройшли морським гуманітарним коридором", – зазначили в СКЦ.

Скільки зерна заблоковано у Чорному морі

Глава МЗС України Дмитро Кулеба написав у твітері, що Росія призупинила участь у зерновій угоді "під фальшивим приводом вибухів за 220 кілометрів від зернового коридору".

Він повідомив, що Росія блокує 2 мільйони тонн зерна на 176 суднах, які перебувають у морі. За словами міністра, цього достатньо, щоб нагодувати понад 7 мільйонів людей.

Як зазначив Кулеба, Росія спланувала це заздалегідь. При цьому глава МЗС України наголосив, що черга із зерном накопичилася в Чорному морі з вересня, "коли Росія почала свідомо зволікати з функціонуванням коридору і прагнути зірвати угоду".

"Росія давно прийняла рішення відновити свої голодні ігри і тепер намагається це виправдати", – додав Кулеба.

Росія вирішила вийти із зернової угоди після "бавовни" у Севастополі

  • У Росії 29 жовтня заявили, що припиняють участь у зерновій угоді. Причиною буцімто стали вибухи у Севастополі, у яких Москва звинувачує Україну та Велику Британію.
  • Втім, ЗСУ не підтверджують причетності до атаки, після якої виникла пожежа в районі базування кораблів чорноморського флоту Росії. За даними ОК "Південь", пошкоджені щонайменше 3 судна, серед яких може бути фрегат "Адмірал Макаров", який став флагманом флоту після потоплення крейсера "Москва" у квітні 2022 року.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що Україна попереджала про плани Росії зірвати Чорноморську зернову ініціативу. За його словами, Москва під надуманим приводом блокує зерновий коридор.
  • Речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що Туреччина та ООН повинні відреагувати на шантаж Кремля. Повідомляється, що Кремль знову шантажує світ голодом.
  • Президент Володимир Зеленський сказав, що рішення Кремля було цілком передбачуваним. Президент переконаний, що це рішення було ухвалене Росією не сьогодні, а значно раніше.

До уваги – Зеленський відреагував на обурливу заяву Кремля: дивіться відео