У такий спосіб Росія хоче укласти певну угоду щодо співіснування з країнами Заходу. Про це свідчать заяви Лаврова та Пєскова щодо готовності Путіна до переговорів з Байденом про співіснування. Таку думку 24 каналу озвучив керівник аналітичного відділу Центру контент-аналізу Сергій Стуканов.

Більше про це Росія вийшла з зернової угоди: навіщо це Кремлю та як відреагував світ

Путін намагається посилити свої позиції

Крім того, наближається саміт G20, який відбудеться 15 листопада в Індонезії. Ймовірно, російський президент планує поїхати на зустріч світових лідерів, тому намагається посилити свої позиції.

Питання економіки, торгівлі та голоду будуть активно обговорюватися на цьому саміті, тому Росія намагається створити певні переговорні позиції,
– пояснив Стуканов.

Ба більше, дії країни-агресорки щодо виходу з зернових угод були цілком прогнозованими. Кремль готував інформаційне поле для відмови від цих переговорів ще коли надсилав лист до ООН з певними додатковими умовами.

"Росія прямо показала, що готова переукласти цю угоду, але на додаткових умовах", – зауважив Стуканов.

До теми Росія вийшла із зернової угоди: що відбувається з рухом суден 30 жовтня

Улюблена тактика росіян

Це достатньо давня та улюблена тактика росіян, коли вони спершу укладають угоду на певних умовах для себе та опонентів, а потім шукають приводів не продовжувати цю угоду – зірвати, але звинуватити опонента і відповідно вступити у новий раунд переговорів,
– констатував Стуканов.

А вже в новому раунді переговорів, відштовхуючись від наявних позицій, закласти додаткові умови, які були б вигідні саме Росії.

Стуканов пояснив, як Кремль може використати вихід з зернових угод: дивіться відео

Росія хоче обмежити дії ЗСУ

Росія могла б знайти будь-який привід для того, щоб вийти з зернових угод. І вчорашній інцидент у Севастополі чудово вписується в концепцію поведінки країни-агресорки. Так, в Кремлі заявили, нібито Україна обстріляла російські військові кораблі, які "гарантували безпеку "зернового коридору".

За словами Стуканова, ще під час підписання угоди 22 липня в Стамбулі Росія хотіла, щоб далі вона була розширена в напрямку певного перемир'я. Тобто тепер росіяни, ймовірно, вимагатимуть обмеження дій Збройних Сил України в акваторії Чорного моря або загалом Півдня.

Цей інформаційний привід росіяни, ясна річ, спробують використати для того, щоб "зв'язати руки" Збройним Силам України та відповідно спонукати партнерів не постачати нам далекобійне озброєння,
– припустив Стуканов.

Вихід Росії з зернових угод: що відомо

  • У Росії заявили, що припиняють участь у зерновій угоді. Причиною стали вибухи у Севастополі, у яких Москва звинувачує Україну та Велику Британію. Однак у ЗСУ не підтвердили своєї причетності до атаки.
  • Президент України Володимир Зеленський відреагував на дії країни-агресорки. Він заявив, що це було цілком передбачувано і відповідне рішення Росія ухвалила ще раніше для того, щоб загострити продовольчу кризу.
  • Після призупинення зернової угоди в Кремлі видали нову цинічну заяву. Мовляв, Росія готова замінити українське зерно на світовому ринку своєю продукцією. І нібито в найближчі 4 місяці країна-агресорка може безплатно поставити до 500 тисяч тонн зерна найбіднішим країнам.
  • Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що через дії росіян з українського порту не змогло вийти судно, яке мало везти 40 тисяч тонн зерна для Ефіопії.