Окупанти розуміють, що незабаром США обкладуть їх такими економічними санкціями, що російським банкам доведеться працювати окремо від системи всесвітніх міжбанківських фінансових каналів зв'язку SWIFT. Саме це, як не парадоксально, і розв'язує руки терористам.
Питання про те, чи буде "Сбербанк" у новому санкційному переліку банківських державних установ, навіть не стоїть. Судячи з усього, росіяни догралися остаточно, тим паче, що мова йде вже про арешти грошей самого Путіна.
Читайте также: На Донбасі ввели особливі "умови" для чоловіків після візиту представників ФСБ
Відсутність російських фінансових установ на окупованій частині Донбасу, як і в Криму, завдає неймовірні проблеми росіянам – зарплатню та дотації для псевдореспублік неможливо перекинути на рахунки, то ж тонни рублів доводиться возити готівкою. Більше того, потребують окупанти й можливості перекидати гроші до РФ. Це буде вигідно як кураторам, яким не доведеться нервувати при вивезенні крадених фінансів через кордон, так і звичайним бойовикам, що зможуть відправляти якісь гроші додому.
Втім, основна потреба у роботі саме російських фінансових установ у "ДНР" та "ЛНР" полягає у необхідності поки ще працюючих підприємств вести справи із російським бізнесом – закуповувати сировину, продавати за безцінь свою продукцію.
Раніше росіяни ніяк не інтегрували Донбас у свою економіку, мовляв, ми взагалі окремі держави. Кримчанам фактично ті ж самі дії пояснювали тим, що російські банки не можуть зайти до них суто фізично. Насправді у Москві просто до паніки боялися відключення від SWIFT, але при цьому припиняти гібридну військову агресію по всьому світу не бажали.
"Сбербанк" може з'явитись у "ДНР"
Тепер у так званій "раді міністрів" псевдореспубліки заявили про швидкий початок роботи російського банку у "ДНР".
Досить смішним виглядає те, що окупанти не наважуються розмістити філію саме "Сбербанку", а хочуть зробити це через прокладку – "Міжнародний розрахунковий банк", який створили для такої самої інтеграції Південної Осетії у економічну систему РФ.
Фактично працюватимуть по накатаній схемі, навіть назву установи змінювати не збираються. Та й звучить крутіше – "Міжнродний банк у "ДНР".
"МРБ" зареєстрований у РФ як окрема юридична особа, але ж відстежити, що він є саме донькою "Сбербанку" немає ніякої проблеми. То ж фактично росіяни знову намагаються поліпшити свій стан у псевдореспубліках без надії сподіваючись згодом все ж таки уникнути відповідальності за свої злочини.
Читайте також: На Донбасі ватажки знову намагаються поділити владу
Звісно, вони й надалі казатимуть про "окремі домовленості між двома незалежними державами", до яких Кремль нібито немає ніякого стосунку. Але ж ми все знаємо.
Що ж стосується життя звичайних мирних людей після початку роботи російської установи у квазіутворенні, то воно може трошки змінитися на краще. По-перше, в окупованих містах ненадовго можуть з'явитися банкомати (тривало навряд чи працюватимуть через постійні пограбування, а за цим в "ополченців" не заіржавіє). Крім того, у людей з'явиться можливість отримувати гроші від своїх родичів чи знайомих, які тимчасово виїхали або живуть у Росії.
Це може поліпшити існування простих смертних, але ж цивілізація до міст, які контролює окупант может знову з'явитися лише при одній умові – виведенні російських військових та приходу української влади.
Читайте також: Боротьба за Донбас: в Росії "наїхали" на ватажка "ДНР" та компаньйона Суркова