Заступник глави МЗС РФ Олександр Панкін сказав, що наразі існує низка елементів на які українська сторона "поки не може піти", передає "РИА Новости".
Читайте також: Для чого Росії "Північний потік-2" та на чию підтримку може сподіватися Україна
За його словами, в Україні нібито існує невизначеність щодо своєї газотранспортної системи.
Одна із заявлених опцій полягає в тому, що є діючий контракт, можна його продовжити з внесенням будь-яких необхідних змін. Але, схоже, Україна таку опцію відкидає,
– заявив Панкін.
При цьому, він додав, що Росію не вдасться змусити експортувати газ через Україну на невигідних для неї умовах.
РФ будує газопровід "Північний потік-2", який буде постачати газ до Німеччини в обхід України.
"Якщо будуть робити перешкоди "Північному потоку-2", щоб змусити Росію качати газ через Україну на їх умовах, з їх тарифами, з невизначеністю в юридичних речах, цей номер не пройде", – сказав росіянин.
Як змінилися доходи України від транзиту газу? За підсумками 2018 року доходи України від транзиту природного газу перевищили витрати на його імпорт на 500 мільйонів доларів. У 2014 році ситуація була набагато гіршою Так, тоді видатки на імпорт газу перевищували доходи від транзиту на 4,7 мільярдів доларів.
Що відомо про складні стосунки "Нафтогазу" із "Газпромом"?28 лютого 2018-ого Стокгольмський арбітраж зобов'язав російський "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. 2 березня "Газпром" заявив про розірвання контрактів з українським "Нафтогазом". 5 березня голова російської компанії Олексій Міллер заявив, що "Газпром" направив офіційне повідомлення "Нафтогазу" про розірвання контрактів на постачання та транзит газу через Стокгольмський арбітраж.
Та менше з тим – нинішній борг "Газпрому" перед "Нафтогазом" складається із двох частин. Зокрема, за рішенням Стокгольмського арбітражу щодо купівлі-продажу та транзитного контракту 2,56 мільярда доларів та більше ніж 6 мільярдів доларів щодо антимонопольних претензій за рішенням вже українських судових інстанцій. В гривневому перерахунку сума складає понад 220 мільярдів.
Міністерство юстиції заявило, що вже реалізувало перші боргові стягнення. Розпочали ж з українських активів. Всього таких активів знайшли на 100 мільйонів гривень. Це менше ніж 1% від заявленого антимонопольного боргу у 172 мільярди. Та в Мін'юсті говорять, що це не кінець, і продовжують шукати російські гроші у вітчизняному бізнесі.
За рішенням Стокгольмського арбітражу від боргу у 2,5 мільярда доларів "Газпрому" відкараскатись не вдасться. Адже в 2009-му році, коли росіяни підписували контракт з Україною, Стокгольмський суд був зазначений як головний арбітр конфліктів та суперечок. Рішення цієї інстанції вступило в силу ще 28-го лютого 2018 року. Та до цього часу "Газпром" не сплатив Україні жодної копійки. А день прострочення платежу коштує півмільйона доларів пені.
Тим часом, Росія будує "Північний потік-2" та "Турецький потік", щоб постачати газ іншим країнам в обхід України.