Водночас Путін зазначив, що Росія не розміщуватиме ракети поки цього не зроблять Сполучені Штати Америки, повідомляє ТАСС.

Читайте також: Радіація в Росії: вибухів під Архангельськом могло бути два, – науковці

Росія не розміщуватиме ракет, а ми будемо, звичайно, працювати тепер над такими системами середньої дальності і меншої дальності, до тих пір поки в тому чи іншому регіоні світу не з'являться відповідні ударні системи американського виробництва,
– заявив Путін.

Він також додав, що РФ розчарована випробуваннями у США ракети, яка колись була заборонена ДРСМД, оскільки її розробка почалася задовго до виходу Вашингтона з цього договору.

"Я можу сказати, що ми розчаровані тим, що бачимо. Безумовно, випробування ракети середньої дальності наземного базування, що, природно, суперечить Договору про ракети середньої і меншої дальності, загострює ситуацію взагалі в сфері безпеки в світі і в Європі зокрема", – сказав він.

Путін зазначив, що США дуже швидко випробували ракету, яка раніше підпадала під заборону в рамках ДРСМД.

Випробування крилатої ракети з неядерною боєголовкою проходило у штаті Каліфорнія 18 серпня. У пентагоні зазначили, що отримані після випробування дані будуть застосовані для поліпшення ракет середньої дальності.

Що це за договір?Договір про ліквідацію ракет малої та середньої дальності підписали СРСР та США ще в 1987 році. Згідно з договором, ці країни зобов’язались не виробляти, не випробовувати та не розгортати балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 кілометрів) і малої (500-1000 кілометрів) дальності. Країни також повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування з радіусом дії 500-5500 кілометрів.

2 серпня США офіційно вийшли з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, повністю поклавши провину за це на Росію.


Ядерні держави / інфографіка 24 каналу