Росіяни можуть застосувати до 30 тисяч військових, щоб посилити тиск на позиції ЗСУ. Про це 24 каналу розповів народний депутат України, секретар оборонного комітету Верховної Ради, військовий ЗСУ Роман Костенко.

Зверніть увагу ЗСУ усвідомлюють ситуацію: чому росіяни так гучно кричать про "втечу" з Херсона

Нардеп зазначив, що окупанти можуть для себе вирішити організувати свою оборону по Дніпру. Річка може стати логічним роздільним "кордоном", який важко форсувати й легко втримувати.

Може бути таке, що росіяни почнуть "продавлювати" по Дніпру вгору – на Запорізькому напрямку. Вони можуть використати 20 – 30 тисяч військових для наступу. Тому Запоріжжя може бути під загрозою і потрібно бути уважними як на Херсонщині, так і на Запорізькому напрямку,
– пояснив Костенко.

Куди росіяни перекинуть свої війська після відходу з Правобережжя: дивіться відео

За його словами, перейшовши на лівий берег Дніпра, окупанти, за деякими даними, вже виставили 15-кілометрову оборонну лінію від зрізу води річки. Туди вони звозять доти й починають будувати фортифікаційні укріплення.

Костенко констатує, що Дніпро – це природна перешкода, яка є досить ефективною для ведення оборони противником.

"Але це війна і тут рішення можуть змінюватися. Можливо завтра ситуація зміниться. Поки я бачу загрозу для Запоріжжя", – резюмував військовий.

Читайте також "Бавовна" прилетіла в кафе, росіяни "розлетілися", – Хлань розповів про ситуацію у Херсоні

Вас також може зацікавити – чому росіяни підірвали мости на Півдні: дивіться відео

Ситуація на Херсонщині: що відомо

  • На сьогодні російських військових стає все менше на Правобережжі Херсонщини. Все вказує на те, що вони готуються відійти на лівий берег.
  • Командувач російських військ в Україні Сергій Суровікін оголосив, що їх армія вимушено залишає Херсон. Вони відводять війська на лівий берег Дніпра.
  • Також в одній із заяв окупанти повідомили, що евакуювали 115 тисяч осіб з Херсонської області. В росЗМІ заявляють, що це всі охочі, втім, очевидно, що такі дії були вчинені насильно. Росія продовжує чинити злочини проти цивільних українців.
  • Водночас у Міжнародній розвідувальній спільноті InformNapalm припускають, що Суровікін переконав Шойгу розіграти цілу виставу по ролях з доповіддю і заявами про "жест доброї волі" з Херсону і правого берега Дніпра.
  • В організації додали, що навіть вбили колаборанта Стремоусова, щоб їм хоч трохи повірили, така собі "військова хитрість" на мінімалках.
  • Крім того, ЗСУ потрібен час, щоб відбити тимчасово окупований Херсон. Головне управління розвідки заявило, що бої можуть бути тривалими.
  • Збройні Сили продовжують рішучий контрнаступ на Херсонщині та звільняють населені пункти від ворога. Наші військові уже в селі Правдиному, що недалеко від обласного центру.
  • Схоже, що ворожа абревіатура СВО, яка начебто розшифровувалась як "спєциальная воєнная опєрация", насправді означає "СВОрачиваємся". Саме це лінгвістичне новоутворення якнайкраще уособлює те, що роблять окупанти на Півдні нашої держави.
  • Однак в Офісі Президента наголосили, що все може бути не так, як здається на перший погляд. Заява про "відступ" окупантів може бути вкидом в інформаційне поле. Про це не варто забувати.