Про це 24 каналу розповів військовий експерт Петро Черник. Раніше повідомлялось про те, що Україна, США, Велика Британія та Канада ввели нові санкції проти Росії на тлі анексії.
До теми Росіянам, які втекли від війни, не можна дозволяти спокійно перечекати, – політолог з Грузії
ВПК Росії став на шлях свого знищення
Черник зазначив, що ВПК Росії остаточно став на шлях свого знищення. У межах 5 – 10 років він здеградує повністю.
Скажімо, такі танки, як-от Т-72Б3, мають одні з найкращих комплектацій. Там уся тепловізійна, прицільна апаратура французька. На 40% сучасні ракети, літаки, гелікоптери, військово-морський флот імпортозалежні. Навіть їхній відомий бронеавтомобіль "Тигр", яким вони неймовірно пишаються, укомплектований американським дизельним двигуном,
– зауважив військовий експерт.
Він додав, що всі ці технології перекриті по факту. Певні запаси ще є, і приблизно 10% – 20% замінять на цивільну китайську електроніку. Однак вийти на рівень 24 лютого Росія вже не зможе. Її ВПК кінець. Питання лише часу й нашої стратегічної терплячості.
Черник про те, за скільки часу Росія взагалі не матиме змоги виробляти зброю: дивіться відео
Перекрити всі постачання неможливо
Військовий експерт продовжив, що перекрити всі постачання технологій – неможливо. Знайдуться цинічні ділки, скажімо, на Латиноамериканському континенті, у Бразилії, яка має непоганий ВПК. Той же Китай чи Індія. Але це 15 – 20% не перекриють їхню стратегічну потребу.
"Росія у стратегічній пастці в Україні, вона з неї вийде лише переможена. Єдине, вкотре кажу, щоб ми не сподівались, що це буде завтра чи післязавтра", – наголосив Черник.
На його думку, фактор випадковості не можна відкидати. Наприклад, на Кремль може впасти метеорит тощо. Однак робити на це ставку не треба. Нам потрібні терплячість, здоровий глузд і розуміння того, що ціну доведеться платити.
Санкції проти Росії: останні новини
- Країни ЄС досягли згоди стосовно восьмого пакета санкцій щодо Росії, згідно з даними трьох джерел. Одна з країн-членів найзапекліше блокувала введення нових обмежень.
- Через повномасштабний напад Росії, ЄС ввів ряд санкцій, котрі покликані загальмувати економічний розвиток агресорки. Як відомо, найбільший дохід Росія отримувала від продажу енергоносіїв, однак санкційні обмеження суттєво зменшать надходження до бюджету та власне доходи населення.
- Найбільший європейський авіаконцерн Lufthansa ухвалив рішення продати свою частку у 49% акцій в російській "Аеромар". Напередодні участь німецької компанії у російському бізнесі набула резонансу у ЗМІ, а очільник МЗС України Дмитро Кулеба розкритикував Lufthansa.