Колишній речник Альянсу Джеймі Ши в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу розповів про мотиви атак росіян. Вони готові брати на себе відповідні ризики, щоб імітувати напругу.
Дивіться також Уламки "Шахедів" у Румунії: якою може бути реальна відповідь НАТО
Спроби росіян залякати
Атаки російських дронів на Румунії є вже не першим прихованим актом агресії проти країн НАТО. Наприклад, кілька днів тому окупанти спільно з членами ОДКБ і вагнерівцями організували навчання на білоруському кордоні з Польщею. Сергій Шойгу же кілька днів тому оголосив початок будівництва військових баз на кордоні з Фінляндією
Кремль здатний створювати напругу біля країн, що входять в Альянс. Москва намагається залякати, тому готова йти на певні ризики. Однак росіяни прекрасно розуміють, що НАТО буде захищати території у випадку прямої агресії.
Вони знають, звичайно, що існує таття 5 і НАТО захищатиме своїх членів, я не маю жодних сумнівів. Але росіяни, схоже, щасливі жити в умовах такої підвищеної уваги. Тому, як аналітик, я вважаю, що для всіх країн-членів НАТО було б розумно звернути увагу на захист населення, яке живе саме на кордонах, від типу діяльності, яка, до речі, також може бути гібридною,
– переконує Джеймі Ши.
Колишній речник зазначив, що НАТО мало б звернути увагу на захист населення, яке живе саме на кордонах. Наразі Кремль намагається посилити напругу, зокрема, за допомогою нелегальної міграції. Джеймі Ши переконує, що у новій парадигмі важливо підвищити захист кордонів.
Безпілотники на території НАТО
- Румунія могла б збивати російські дрони, однак у цьому контексті є певні нюанси. Дрони розпадаються на безліч маленьких частинок, які можуть бути потенційно небезпечними.
- Влада Румунії не зверталася навіть до 4 статті, що передбачає проведення кризових консультацій. Ексречник НАТО наголосив, що її застосування не обов'язкове у подібних випадках, адже союзники реагують і без офіціозу.
- Для активації 5 статті НАТО необхідно розуміти, що Кремль ціленаправлено атакував члена Альянсу. Однак через російські атаки НАТО може розглянути можливість надання Україні більшої кількості засобів ППО для захисту портів Дунаю.