Виїзний суд відбувся в колонії №6 в Копейську 31 липня, пише "Громадське". Бранець Кремля наголосив, що його мати досягла пенсійного віку і не працює, тож вона не має можливості утримувати сина.

Читайте також: 5 років ув'язнення Кольченка: що довелося витримати бранцю Кремля і чи є шанс на звільнення

Кольченко під час суду зазначив, що мати дуже потребує його моральної, фізичної та матеріальної допомоги.

Я молодий і працездатний. Я хочу і можу і продовжувати подальше навчання і працювати. Я не боюся фізичного праці. Замість того, щоб жити за рахунок платників податків, я міг би себе утримувати,
– сказав політв’язень Кольченко.

Бранець Кремля просив врахувати також те, що з моменту затримання він числиться на контролі у медичних працівників СІЗО і ІК-6 в зв'язку з дефіцитом маси тіла.

Олександр Кольченко додав, що усунути цю патологію в умовах колонії при відсутності додаткового білкового харчування неможливо.

Таким чином, ця проблема може перерости в хронічне захворювання і мати незворотні наслідки,
– наголосив він.

Кольченко назвав примусові роботи "одним з можливих кроків до адаптації в суспільстві", а також заявив, що його подальше перебування в ув'язненні заважає йому продовжувати навчання в Таврійському національному університеті.

Важливо: На якому етапі процес звільнення українських полонених: коментар Безсмертного

Однак російський суд не прислухався до українського політв’язня. Свою відмову судді мотивували тим, що мають місце порушення режиму в колонії і з боку Кольченко та стягнення на його адресу.

Російський правозахисник Микола Щур назвав відмову суду виключно політичним рішенням. Правозахисники уже подали апеляцію в Челябінський обласний суд. Розгляд апеляції має відбутися упродовж місяця, але перспектив правозахисник не бачить.

Поки немає можливості зачепитися за щось у формулюванні відмови суду, щоб звернутися до ЄСПЛ,
– сказав Микола Щур.

Чому засудили українського політв'язня Олександра Кольченка?У 2014 році у Криму російські окупанти арештували активіста-анархіста Олександра Кольченка, режисера Олега Сенцова та ще двох осіб.

У серпні 2015 року російський суд визнав їх винними в підготовці терактів в Криму і підпалі офісів двох партій у Сімферополі. 28-річний Олександр Кольченко повинен просидіти у російській колонії суворого режиму 10 років.