Та держава не поспішає повертати свій борг патріотам. Кореспондент 24 Каналу Роман Пагулич зустрівся з бійцями "Правого сектору", які 1,5 роки тому потрапили в засідку терористів.

Автобус із бійцями "Правого Сектору" розстріляли під блок-постом бойовиків неподалік Мар'їнки в серпні 2014 року — там було 9 бійців і 4 полонених.

Два брати Олег та Андрій єдині вціліли у той день. Олег розповідає, що їхали, аби обміняти чотирьох бойовиків на своїх, але в якийсь момент звернули не туди. Першу кулю отримав водій, а далі автобус поливали свинцем з усіх боків.

У той день загинув третій їхній брат — Олександр. Він був молодший, тому його кликали "Малий". Усі вони вступили до одного підрозділу одразу після початку російської агресії. У полоні терористів два брати провели 6 діб. Потім їх обміняли і відправили до шпиталю. Коли одужали, почали оббивати пороги владних кабінетів.

Середньому брату ногу два місяці рятували лікарі в Естонії. Тепер йому важко ходити, та і роботу не знайти. Брати вже більше року намагаються вибити для нього статус учасника бойових дій. Вже виграли суди перших інстанцій, але комісія ігнорує їхню справу.

Правозахисник пояснює, що рішення суду вже достатньо для присвоєння статусу учасника бойових дій. Проте постанову суду комісія не виконує і сховала в шухляду документи та довідки. І така ситуація з усіма бійцями з сумнозвісного автобуса.

Наразі юристи родин бійців ведуть судові баталії з чиновниками. За потреби готові дійти до Європейського суду з прав людини.

Читайте також: "Правий сектор" після Яроша не обиратиме собі нового лідера