Чимало з нас сприймають цей діагноз як вирок, однак жити повноцінним життям з діабетом можна. Головне - дотримуватись порад лікарів та постійно прислухатися до свого організму. Діабет характеризується хронічним підвищенням рівня цукру в крові. Причина - дефіцит інсуліну в організмі. Діабет призводить до порушення усіх видів обміну речовин, ураження судин та нервової системи.

Розрізняють два типи діабету. Перший - інсулінозалежний розвивається в основному у дітей та молоді. На діабет другого типу страждають переважно огрядні літні люди. У хворих клітини підшлункової все ще продукують інсулін, але не у достатній кількості. Втім, яка б не була причина діабету, висновок один - організм не може повноцінно використовувати глюкозу.

Джіорджіна Годжис (експерт з діабету): "Ускладнення при діабеті можуть бути дуже серйозними. Чимало людей, особливо якщо у них діабет 2 типу, вважають, що їхній стан не важкий. Проте, вони помиляються, усі види діабету можуть мати важкі наслідки."

Хворим на цукровий діабет першого типу і при прогресуванні діабету другого типу необхідне щоденне введення інсуліну. А ще діабетикам не обійтися без дієт, помірного фізичного навантаження та самоконтролю.


Донорство крові


Донорство крові - благородна і почесна місія. Адже регулярно здаючи кров, можна врятувати життя не одній людині. Донорство - дуже корисне для людини. Ця процедура тренує організм, посилаючи сигнал до самооновлення. Стимуляція кровотворення також поліпшує емоційний стан.

Донором крові може стати будь-яка здорова людина у віці від 18 до 60 років. Перед здачею крові донор обов’язково повинен пройти медичний огляд. Заборонено здавати кров тим, хто перехворів інфекційними недугами. Не радять робити кровопускання і людям, в яких підвищений або понижений артеріальний тиск, низький рівень гемоглобіну, є захворювання серця, легень та інших органів.

Якщо ви все-таки вирішили стати донором, обов’язково перед здачею крові добре виспіться, вранці поснідайте, а перед процедурою випийте гарячий чай.