Зараз вона грається у басейні, а ще тиждень тому перебувала в жахливому стані - один з плавників не працював, на тілі була гематома та шрам. Що саме сталося з дельфіном - фахівці не знають, лише припускають, вона могла постраждати від рибалок.

"У дуже виснаженому стані тварина висіла у вертикальному положенні, насилу займало горизонтальне. Було видно, що важко дихає, прискорена частота дихання і ледве утримувалася на плаву", - каже ст.науковий співробітник океанаріуму Вадим Гуцан.

Вчені твердять, дельфіни підпливають до людей вкрай рідко. Щоб вилікувати понівечену тварину співробітники океанаріуму вирішили спробувати метод прискорення процесу адаптації - вони підсадили афаліну у вольєр до вже прирученого дельфіна. Метод спрацював майже одразу - за кілька днів дівчинка почала одужувати, їсти та навіть загравати з оточуючими.

"Дві проблеми для дикої тварини, що опинилася в умовах океанаріуму - це адаптуватися до нових умов і не боятися навколишнього оточення, друге - почати їсти", - каже ведучий науковий співробітник океанаріуму Ольга Чеченова.

Афаліна вже прийняла курс антибіотиків, а зараз лікується від виразки шлунку, яка виникла в результаті потужного стресу, що пережила тварина коли втратила зв’язок зі своєю зграєю.

Співробітники океанаріуму припускають, що самочка має вік приблизно 10-15 років, якщо одужання пройде успішно, вона зможе повернутись у відкрите море. Для Державного океанаріуму це вже другий випадок, коли дика тварина сама припливає за допомогою. Чотири роки тому в схожих обставинах потрапив піврічний дельфін.