Перед зануренням митець покрив полотно спеціальною сумішшю. Її склад особиста таємниця художника. Вона не дозволяє солоній воді розмивати фарби, при цьому міцно тримає їх на полотні. За словами художника, секрет не лише в технології, а й в своєрідному відчутті мистецтва під водою.

“Коли пишеш, ти по-особливому дихаєш. Коли вдихаю - я видавлюю фарбу, а коли видихаю - я пишу. Така дрібниця, але це специфіка написання картини під водою”, - каже художник Олександр Белозор.

З собою в море на глибину 12 метрів художник бере олійні фарби, інструменти для малювання та кілька балонів з киснем. Процес триває майже дві години. Завжди поруч у морі помічники - це краби та риби, які вносять свої корективи у роботу.

“Там писати цікаво, світ зовсім по-іншому сприймається, особливо коли ти бачиш, коли риба підпливає і починає фарбу ковтати, і ви розумієте, що у вас діалог”, - ділиться враженнями художник.

Сюжет картини - стара затонула баржа, що лежить біля берегів Ялти. Після виходу на сушу художник додає останній штрих - опріснює полотно проточною водою. Потім, щоб просохло, виносить на світло.

“Затоплена баржа, єдине дуже каламутна вода, хотів її більш крупно взяти”, - каже Олександр Белозор.

Фарба ще навіть не висохла, а робота майстра уже потрапила до української Книги рекордів. Свої витвори підводного мистецтва художник планує виставити на благодійний аукціон. Писати під водою Олександр почав 6 років тому, за цей час на дні Чорного та Червоного морів створив понад 40 робіт. Роботи майстра знаходяться в приватних колекціях і галереях Англії, Канади, Франції, Ізраїлю та Японії.