Гвинтокрили зазвичай лишаються трохи в тіні літаків, але це дуже важлива складова авіації. Гелікоптер менш вибагливий і може виконувати різноманітні завдання. Наприклад, непомітно підлетіти до ворога за допомогою так званого поземного лету або бриючого польоту. Такий видовищний політ днями показали в Сухопутних силах.
Дивіться також Заступника Шойгу в Росії затримали внаслідок дій ГУР, – джерело
Що відомо про знищення розвідниками гелікоптера в Росії
Головне управління розвідки Міноборони України (ГУР МО) спалило російський багатоцільовий гвинтокрил Ка-32, що знаходився на московському міжнародному аеродромі Остафьєво, який належить міністерству оборони країни-агресора.
Ка-32 виконував функції авіапідтримки армії загарбника. Він забезпечував логістичні потреби ворога та його операції з евакуації.
Це чергова зухвала операція Головного управління розвідки, яка свідчить: для України немає нічого неможливого. Наші розвідники здатні дістати ворога і в його логові. А ще спалення гвинтокрила має психологічний ефект. Окупанти боятимуться власної тіні і не будуть почуватися в безпеці навіть у столиці власної країни. Такі дії ГУР, безперечно, наближають нашу перемогу.
У ГУР розповіли деталі операції і показали відео
Аеродром належить міноборони Росії та експлуатується спільно з підприємством "Ґазпромавіа", що входить до структури ВАТ "Ґазпром". Знищена одиниця авіаційної техніки використовувалась державою-агресором в інтересах московського авіаційного центру, зокрема – для підтримки операцій російської окупаційної армії,
– написали у відомстві.
Там уточнили: операція відбулася у ніч проти 26 квітня. А ще показали відео.
ГУР спалило гелікоптер Ка-32 у Москві: дивіться відео
У ролику спершу видно декілька гелікоптерів, потім помітно, як на одному з них розгоряється полум'я. Згодом у нічне московське небо здіймається стовп чорного диму.
Де розташований аеродром Остафьєво
Це один із п'яти міжнародних московських аеропортів. Він був створений як аеродром НКВС у 1934 році, пізніше його передали міністерству оборони. "Ґазпромавіа" реконструйовало це військове летовище і навіть відкрило для цивільних рейсів у 2000 році. Хоча Остафьєво позиціонує себе як міжнародний бізнес-аеропорт, усе ж він належить російському міноборони. Про це не слід забувати.
Де розташований аеродром Остафьєво в Москві: показуємо на карті
Остафьєво – це район Південного Бутова, однієї з околиць Москви.