А саме: вже у вівторок вони наполягають на звітах Генпрокурора Віктора Пшонки та головного захисника з прав людини Ніни Карпачової. Мають до них запитання щодо репресій проти опозиційних екс-урядовців.

"Ми не можемо зрадити тому, що ми робили в кінці року, борючись з тим аби політичні в’язні були звільнені з тюрем. Тому наша позиція залишається незмінна. Шановні колеги, ми не зможемо працювати з вами у одній залі якщо ці питання не будуть вирішуватися", - каже голова фракції БЮТ-Батьківщина Іван Кириленко.

Якщо й влаштовувати слухання - то у "неробочу середу" - день, коли порядком денним завідує парламентська меншість, кажуть у коаліції. Щоправда запевняють - нічого нового опозиція не почує.

"Не думаю, що працівник ГПУ, який буде запрошений в зал, дасть якусь додаткову інформацію в рамках оговорених законом повноважень на час розслідування – відповідно, рахую це питання безперспективним", - каже голова фракції ПР Олександр Єфремов.

Керівництво парламенту пояснює, що не проти задовольнити бажання опозиціонерів, утім для дотримання усіх процедур бракує часу.

"Відповідне письмове звернення буде направлено до ГПУ для отримання письмової інформації для нардепів. Те саме стосується і Ніни Карпачової - Зарубінський з нею оперативно зв’язався і вона пояснила, що не зможе підготувати спецдоповідь за півдня", - каже спікер ВРУ Володимир Литвин.

Відтак в опозиції мало шансів без порушень регламенту домогтися свого, утім там сподіваються, що на арешти 12-ти екс-посадовців від опозиції проллє світло міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов. Його запрошують до Верховної Ради у п’ятницю. Відповідний лист до Кабміну відправить спікер Володимир Литвин. Тоді ж виступить і Ніна Карпачова - щоправда зі щорічною підсумковою доповіддю.