Рішення про це було прийнято особисто Президентом Російської Федерації Дмитром Медведєвим. Серед оприлюднених документів особливе місце займає доповідна записка Народного комісара внутрішніх справ Лаврентія Берії адресована Йосифу Сталіну.

В цьому документі Берія пропонує розглянути справу колишніх польських офіцерів, які знаходяться в таборах НКВС для військовополонених та в українських та білоруських тюрмах в особливому порядку. За словами Берії за ведення контрреволюційної діяльності та антирадянської агітації до ув'язнених поляків слід застосувати найвищу міру покарання - розстріл.

Окрім того до списку опублікованих документів увійшли фрагменти протоколів засідання Політбюро, доповідна записка Микиті Хрущову про ліквідацію справ розстріляних офіцерів тощо.

В 1940 році в Катині було розстріляно близько 14 тисяч польських офіцерів. Визнання цих фактів довгий час була предметом суперечок в російсько-польських відносинах. Проте останніми роками відбулося значне зрушення в даній справі.

В 2008 році Польщі було передано відповідну документацію із архівів НКВС. В 2009 році обидві держави погодили про створення спільних центрів вивчення "катинської справи".

10 квітня цього року світ відзначав 70 річницю пам'яті за загиблими польськими офіцерами. В траурних заходах мав взяти участь Президент Польщі Лех Качинський. Проте президентський літак зазнав авіакатастрофи поблизу Смоленська по дорозі до Катині. Ніхто з високопоставлених представників польської делегації не вижив.