При цьому, як би там що не казали, Сурков як був куратором "ДНР" та "ЛНР", так їм і залишається. Але йому навіть додали повноважень, щоправда, це підвищення не стосується українського питання. До кураторства всіма окупованими Росією території у зону впливу помічника Путіна увійшли ще й країни СНД.

Читайте також: Чи розгориться в Україні війна після Томосу?

Цілком можливо, що відтепер Кремль розпочне розхитування ситуації десь у Білорусі, бо вона хоч і залишається, де-факто, окупованою, постійно хоче втекти з-під впливу Москви та почати дружбу із Європою.

Лукашенко цілком усвідомлює серйозність ситуації: через будь-яку його спробу відійти від вказівок РФ у його країні може початися спровокована агресорами революція із встановленням ледь не військового контролю терористичних сил над Білоруссю. Звісно, йому це не довподоби, як і зовсім не дружні стосунки Росії до його країни.

Загалом ситуацію у невизнаних Осетії та Абхазії Сурков та його команда наразі контролюють досить добре, то ж усі сили вони кинуть на Україну та Придністров'я. У Молдови невдовзі може пройти референдум щодо інтеграції невизнаної "республіки", а якщо народ проголосує за повернення територій, у Москви почнуться проблеми у вигляді санкцій та значного посилення напруги у регіоні. Вирішити це питання й повинен куратор терористів.

Ситуацію в Абхазії контролюють поплічники Суркова
Ситуацію в Абхазії контролюють поплічники Суркова

При цьому у окупованих "ПМР", Абхазії та Осетії Сурков діє як керівник політичного вектору "країн", а безпосередньо очолюють квазіутворення силовики.

На Донбасі ще півроку тому ситуація була геть іншою. ФСБшники намагалися "віджати" у помічника Путіна все, що він разом із Захарченком прибрав до рук. Побороти Суркова у кулуарній боротьбі та змістити його з посади не вдалося, тому спецслужбісти пішли тим самим шляхом, що й у "ЛНР" - здійснили заколот.

Після ліквідації Захарченка та зачистки його команди у куратора терористів не осталося жодного силового важелю, щоб контролювати щось у "дирі", він може лише віддавати накази щодо проведення чи відмови від "виборів", доносити до безпосередніх ватажків інформацію про плани Росії, які потрібно впровадити у життя.

То ж не треба чекати, що після фізичного усунення Суркова від можливості панувати на окупованій території Донецької області щось кардинально зміниться. До влади там прийшли силові структури, які хоч і підпорядковуються Кремлю, але лише щодо генеральної лінії поведінки. Зупиняти війну та згуртувати проект псевдореспублік у РФ поки не планують. А от розпочати нову десь поблизу до України, чи зміцнити свої позиції на сході Європи хочуть дуже сильно.

Читайте також: Що має зробити Росія після продовження особливого статусу Донбасу