Про це розповів заступник голови Офісу Президента Ігор Жовква на Саміті миру, передають кореспондентки 24 Каналу у Швейцарії.
Читайте також Буде чітка позиція: відомо перші деталі щодо спільного комюніке на Саміті миру
Яким чином Росія може взяти участь
Жовква пояснив, що першочергово варто концентруватися на тому, чи Росія зрозуміє, що вона сьогодні "залишається практично однією країною-агресоркою", яка прагне продовжувати агресію.
Ми бачимо серед країн-учасників саміту ті країни, які мають свій формат розмови з Росію. Цей формат вони не припиняють, тому вони сьогодні будуть учасниками саміту. Вони будуть розробляти спільну "дорожню карту", про яку ми говоримо,
– розповів заступник глави ОП.
За словами Ігоря Жовкви, саме ці країни можуть бути комунікаторами, які розповідатимуть про те, яке рішення ухвалила світова спільнота.
На сьогоднішній день дуже рано говорити про тих чи інших представників, зараз варто почати цей процес (обговорення формули миру – 24 Канал). Якби Росія була на цьому саміті, цей процес би не розпочався,
– підсумував Жовква.
Раніше Володимир Зеленський неодноразово наголошував, що Саміт миру буде платформою для діалогу щодо шляхів досягнення всеохопного, справедливого й тривалого миру для нашої країни згідно зі Статутом ООН та нормами міжнародного права.
Які питання обговорюють на Саміті миру
- У мирній конференції візьмуть участь 100 делегацій. Усім присутнім нададуть можливість висловити своє бачення справедливого і сталого миру в Україні.
- На обговорення буде винесено 3 ключових питання. Зокрема, продовольчої безпеки та судноплавства, ядерної безпеки, повернення полонених у форматі всіх на всіх, а також повернення українських дітей.
- Заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква заявив, що Україна вже готує другий Саміт. Готовність провести його у себе висловила вже низка країн. Посадовець також зазначив, що не відкидаються "певні формати" участі Росії.