Про це розповів голова Європейської ради Шарль Мішель перед останнім у 2022 році самітом Європейської ради.

Варте уваги Британія ввела нові санкції проти російського командування через обстріли України

Новий пакет санкцій потрібно доопрацювати

Так, він зазначив, що до нового пакету санкцій мають питання не лише в Угорщини, тож його ще доопрацьовуватимуть.

Ми сподіваємося завершити роботу щодо дев'ятого пакету санкцій. Я впевнений, що це можливо, але над цим потрібно буде попрацювати у майбутні години,
– сказав Шарль Мішель.

Також він зазначив, що розраховує на зустріч Комітету постійних представників країн Євросоюзу для того, щоб 15 грудня уже змогли ухвалити рішення. Ця зустріч може відбутися паралельно із самітом Європейської ради.

Не змогли домовитися напередодні

Зазначимо, що країни-члени Євросоюзу зібралися напередодні, щоб обговорити дев’ятий пакет санкцій проти Росії, однак їм не вдалося домовитися щодо нього. Так, у Reuters повідомляють, що ввечері у середу майже вдалося наблизитися до угоди, однак деякі держави, зокрема Польща та країни Балтії, мали певні заперечення. Мовиться про спрощення проходу експорту добрив Росії через європейські порти, навіть якщо компанії з їхнього виробництва належать олігархам із чорного списку.

Так, зазначені держави переконують, що пом’якшення цих санкцій може бути використане як лазівка ​​для російських олігархів та дозволять ухилитися їм від санкцій ЄС. Натомість деякі інші держави вважають, що більш строгі обмеження можуть становити загрозу продовольчій безпеці для країн, які розвиваються.

Продовольча безпека важлива, але вона не може використовуватися як привід для послаблення санкцій для деяких російських олігархів. Щодня українці гинуть під російськими бомбами: наше завдання – рухатися вперед, посилюючи санкції, намагаючись змінити ставлення Кремля,
– заявив президент Литви Гітанас Науседа.

Також у Reuters зазначають, що деякі країни-члени Євросоюзу хочуть, щоб Всесвітня продовольча програма була залучена до отримання дозволу на експорт добрив до країн, які цього потребують.

9 пакет санкцій проти Росії: що відомо

  • Наприкінці листопада стало відомо, що ЄС підготував новий, 9 пакет санкцій проти Росії. Під його обмеження потраплять, зокрема, російські алмази. Також вони стосуються експортного контролю цивільних технологій, які Росія може використовувати для підтримки своїх збройових заводів, а також над продукцією подвійного призначення вартістю понад 2,3 мільярда євро.
  • У Financial Times повідомили, що 9 пакет санкцій вдарить також по гірничодобувній промисловості Росії, яка приносить величезні прибутки країні-агресорці.
  • Зазначимо, що черговий пакет санкцій не погодили й 12 грудня. Тоді за словами Жозепа Борреля були питання, що потребували згоди між міністрами.