Чому Лукашенко ще не під санкціями

Санкції передбачають заборону на в’їзд до Євросоюзу та замороження фінансових активів на території ЄС. Тому деякі представники ЄС вважають, що треба залишити відкриті канали комунікації з Білоруссю, тобто не накладати санкції на Лукашенка, інформує "Польське радіо".

Читайте також США готуються запровадити санкції проти Білорусі

Хто потрапив до списку санкцій

Санкційний список створили на початку вересня, однак він ще неповний та неостаточний. До нього потрапили 40 білоруських посадовців. До другої половини вересня санкційний перелік повинні затвердити посли членських держав ЄС. Остаточне рішення щодо санкцій прийматимуть міністри країн ЄС.

Зауважимо, напередодні в ЗМІ з'явилась інформація, що ЄС не буде вносити Лукашенка до санкційного списку. Мовляв, проти виступає Німеччина, Франція та Італія.

Санкції ЄС проти білоруських чиновників: що відомо

  • Євросоюз не визнав результати президентських виборів у Білорусі та засудив насильство силовиків над мирними протестувальниками.
  • 19 серпня на позачерговому саміті лідери ЄС домовились про введення санкцій проти окремих білоруських посадовців.
  • 31 серпня Литва, Латвія та Естонія ввели санкції проти Лукашенка і ще 29 чиновників. Пізніше Білорусь затвердила санкції проти країн Балтії у відповідь.

Що відбувається в Білорусі?

9 серпня в країні відбулись вибори президента, на яких нібито переміг Лукашенко. Обурені виборці, вважаючи, що вибори були сфальсифіковані вийшли на мирні протести.
Силовики влаштували жорсткий розгін мітингарів: вони били людей, застосовували проти них зброю та затримували.
З 11 серпня в Білорусі розпочався всенародний страйк. Працівники влаштували саботаж роботи, вимагаючи відставки Лукашенка.
Протести та страйки тривають дотепер.