Про це у прямому ефірі 24 каналу розповіла журналістка Ліза Герасимюк.

Читайте також: У Міноборони Росії заявили про знищення "ворожого" складу з боєприпасами

За її словами, якраз завершилось засідання штабу ДСНС, де розповіли, що пожежа локалізована. Дійсно, вибухів зараз чути набагато менше, ніж вночі. За такої динаміки вже завтра, 10 жовтня, розпочнуть розміновувати територію – працюватимуть сапери.

Евакуація населення з небезпечної зони уже на фінішній прямій, майже 20 тисяч осіб перевезли з 37 населених пунктів. Зараз забирають тих людей, хто залишався у домівках та ховався у погребах.

Валентина Васечко, місцева мешканка, розповіла, що живе за 10 кілометрів від епіцентру вибухів. За її словами, пластикове вікно у її будинку вигиналися від ударної хвилі.

Ічня
Валентина Васечко розповіла, що від вибухів вигиналися пластикові вікна

Людей, яких вивезли з небезпечної зони, розташовують у школах, дитячих садочках, будинках культури. Штаб ДСНС запевняє, що люди забезпечені харчуванням та іншими необхідними речами, за винятком невеликої кількості матраців та кариматів.

Працівники газових служб розповіли, що у 16-кілометровій зоні наразі 10 населених пунктів залишаються без газу.

Нагадаємо, вночі 9 жовтня почалися вибухи на 6-му арсеналі біля міста Ічня на Чернігівщині. У зв’язку з цим закрито повітряний простір. Постраждалих немає. Через вибухи на арсеналі на місце події вилетів прем’єр Володимир Гройсман. За попередніми версіями, вибухи на військових складах під Ічнею – чергова диверсія Росії.