Глава держави передусім висловив вдячність за голосування лідеру більшості Чаку Шумеру та лідеру республіканців Мітчу Макконнеллу, а також усім 79 сенаторам, які підтримали документ.

Дивіться також Нардеп Чернєв розповів, які обмеження будуть у ЗСУ щодо використання ATACMS

Зеленський очікує на швидке підписання законопроєкту

Зеленський зазначив, що ця визначна подія зміцнює роль Америки, як маяка демократії та лідера вільного світу.

Я також вдячний усім американцям, які продовжують підтримувати Україну та усвідомлюють, що історичне значення цього законопроекту виходить за межі політики. Я так само ціную підтримку Президента Байдена і з нетерпінням очікую на швидке підписання законопроекту та надання наступного пакету військової допомоги, що відповідатиме рішучості, яку я завжди відчуваю в наших переговорах,
– додав президент України.

За словами Зеленського, США нададуть Україні інструменти, які вкрай необхідні для встановлення справедливого миру. Мовиться про далекобійні спроможності, артилерію та ППО.

Що відомо про голосування у Конгресі США

  • Після довгих місяців очікування та дискусій Палата представників таки взялась за розгляд законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню.
  • Остаточне голосування відбулось пізно ввечері 20 квітня. Свій голос "за" віддали 311 конгресменів. Усі правки республіканців були відхилені.
  • Пакет документів негайно передали у Сенат, який заради якнайшвидшого голосування навіть змінив графік роботи. Лідер демократичної більшості Чак Шумер запевнив, що зробить все, аби законопроєкт потрапив на стіл Джо Байдена.
  • Тим часом CNN припускає, що в наступному пакеті допомоги від США таки будуть далекобійні ракети ATACMS.