Адвокат Сенцова Дмитро Дінзе поки що не має інформації про його доставку до слідчого ізолятора "Лефортово" в Москві, написав у своєму Telegram-каналі керівник правозахисної групи "Агора" Павло Чиков.

Читайте також: Вишинського можуть обміняти на Сущенка, – ЗМІ

Інформація про те, що Сенцова перевели з колонії в Лабитнангі до Москви, з'явилася раніше в російських Telegram-каналах. Деякі російські ЗМІ також повідомляли, що Сенцова внесено до списків на обмін між РФ і Україною.

Анонімний співрозмовник повідомив російському агентству Интерфакс, що Олега Сенцова справді доправили до Москви й помістили в СІЗО-2, відомий як Бутирська в'язниця, у рамках процесу обміну з Україною.

Керівника "РИА Новости Україна" Кирила Вишинського звільнили з-під арешту 28 серпня під особисту поруку. У ГПУ стверджували, що звільнення відбулося у межах обміну утримуваних осіб між Росією та Україною у форматі "35 на 35".

Зауважимо, що обмін увʼязненими особами між Україною та Росією перенесли на невизначений термін. Раніше очікувалось, що він пройде 28-29 серпня у форматі 33 на 33. Адвокат ув'язнених сказав, що президент просто не видав указ про помилування.

Обмін Вишинського на Сенцова: що про це відомо

Президент України Володимир Зеленський раніше заявляв, що виконання Росією наказу трибуналу ООН про звільнення українських моряків і кораблів може стати першим сигналом про готовність до припинення "конфлікту" з Україною. Таким чином Росія може зробити крок до розблокування переговорів і вирішення створених нею проблем у цивілізований спосіб.

У відповідь на це Кремль заявив, що першим кроком для відновлення діалогу Москви і Києва могло б стати повернення до РФ редактора "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського, а не звільнення українських хлопців, як говорив Зеленський.

Київ з цікавістю сприйняв таку заяву і відповів, що Україна може звільнити Вишинського в обмін на бранця Кремля, режисера Олега Сенцова. Але звільнення має відбуватися одночасно.

Юридично здійснити такий обмін неможливо. Причина – Вишинський має українське громадянство.

Що відомо про ув’язнення Сенцова в Росії?10 травня 2014 року Олега Сенцова разом з активістом Олександром Кольченком затримали в анексованому Криму. Російські окупанти звинуватили їх у підготовці терактів. У 2015 році режисера засудили до 20 років позбавлення волі у колонії суворого режиму, Кольченка – до 10 років.

У 2018 році Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Голодування тривало 145 днів, але політв’язень змушений був його припинитичерез загрозу примусового годування. Сенцов також написав заповіт на творчість у разі смерті. У 2018 році його нагородили премією Сахарова "За свободу думки". Відзнаку в приміщенні Європарламенту замість бранця забрала його сестра, Наталка Каплан.

Дивіться відео: Сенцов зник з колонії у Росії